
Asortyment składaków Samsunga może doczekać się powiewu świeżości dzięki podwójnie składanemu smartfonowi i tańszej klapce Galaxy Z Flip FE, ale bezpośredni następcy Galaxy Z Fold6 i Galaxy Z Flip6 mogą nie wzbudzić zachwytu.
Sugeruje to baza certyfikacyjna 3C, w której właśnie pojawiły się dwa nowe smartfony - SM-F7660 i SM-F9660, czyli Samsung Galaxy Z Flip 7 i Galaxy Z Fold 7. Obdywa zaoferują jedynie ładowanie o mocy 25 W, nie dostaną też ładowarek w zestawie - z drugiej strony, będą one kompatybilne z wieloma starszymi ładowarkami, w tym sześcioletnią EP-TA800, sprzedawaną równolegle ze smartfonami z serii Samsung Galaxy S10. Pojemność akumulatorów dwóch smartfonów również będzie stosunkowo skromna - Galaxy Z Fold 7 dostanie taką samą baterię 4400 mAh jak poprzednik, a Galaxy Z Flip 7 wyróżni się trochę pojemniejszym od poprzedniego modelu akumulatorem 4300 mAh.
Informacje z koreańskiego magazynu The Bell weryfikują z kolei informacje na temat procesorów nadchodzących klapkowych smartfonów. Niektóre przecieki sugerowały, że nowy procesor Samsunga Exynos 2500 zasili Galaxy Z Flip 7, którego premiera razem z nowym Foldem ma odbyć się w lipcu, ale teraz dowiadujemy się, że koniec końców Exynos 2500 trafi jedynie do tańszego Galaxy Z Flip FE, który trafi na rynek w późniejszym terminie. Sugeruje to, że Galaxy Z Flip 7 podobnie jak poprzednik skorzysta z najwydajniejszego procesora Qualcomm - w tym wypadku Snapdragona 8 Elite.