Dziś kręci mnie Sprint

Opublikowane:
Odsłuchaj artykuł

Gdybym dziś miał zmieniać operatora i nie był ograniczony wyborem telekomów obecnych na polskim rynku, zapewne wybrałbym Sprint. Dlaczego? Amazon Wireless jako jego pośrednik oferuje Galaxy S III za 100 dolarów. To 327 zł.

Dla Amerykanów to jednak znacznie taniej, niż dla nas w przeliczniku. Zarabiają znacznie więcej. Biorąc pod uwagę stan zarobków i ceny na towary przemysłowe w Stanach zdaje się, że to trochę tak, jakby u nas przy dwuletniej umowie zapłacić za ten model 100 zł.

Obserwuj nas w Google News Obserwuj
Promocja Amazon-aPromocja Amazon-a
fot: Amazon Wireless

Jeśli ktoś znajdzie telefon w tej cenie, w porównywalnej taryfie, Amazon oferuje zwrot gotówki zgodnie ze swoim programem Amazon Wireless Best Price Guarantee.

Tak, to oczywiste, że w Polsce nikt nie skorzysta z oferty, która wiąże się z podpisaniem umowy z amerykańskim operatorem. Informację podaję raczej jako ciekawostkę i materiał do przemyśleń zarówno nad ideą globalizacji, specyfiką rynku amerykańskiego, jak i nad pozycją Amazonu.

Przy okazji chciałbym przypomnieć, że ten Galaxy S III dla rynku amerykańskiego różni się nieco od wersji dostępnej w Polsce. Mało tego, różnice występują także w wersjach dla poszczególnych operatorów. Dotyczą procesora, pamięci RAM i oczywiście obsługiwanych sieci. W tej informacji linkowana jest bezpośrednio wersja dla Sprint, czyli SPH-L710. Nadmieniam o tym, żeby uniknąć Waszego zdziwienia i poprawek w specyfikacji. W tej chwili w mGSM obecnych jest 6 różnych wersji Galaxy III: SGH-T999 (T-Mobile), SC-06D (NTT DoCoMo), SGH-i535 (Verizon Wireless), SGH-i747 (AT&T), SPH-L710 (Sprint), GT-i9300. Dostępna u nas jest ta ostatnia.

Na podstawie oferty Amazon Wireless

O autorze
jacek-filipowicz.jpg
Jacek Filipowicz

Dziennikarz specjalizujący się w rynku urządzeń elektronicznych, ze szczególnym uwzględnieniem urządzeń przenośnych, telefonów, smartfonów i tabletów. Związany z katalogiem mGSM.pl od początku istnienia serwisu. Od 2012 roku pełni funkcję redaktora naczelnego. Autor testów, recenzji, aktualności.

Artykułów: 2038

Ten artykuł skomentowano już 3 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!

R E K L A M A
Opinie nie są weryfikowane.
icon up
33,3% 
icon down
 0,0% 
icon unknown opinion
 66,7% 
Opinia neutralna

rafallo

A czy któraś z tych 6 wersji Galaxy S III jest najlpsza? Czy wszystkie mają mniej więcej takie same parametry? Tak z ciekawości pytam.
Zapewne któraś jest najlepsza. Zapewne dla każdego inna. Japończyk - dajmy na to - odniósłby europejską grzecznie do sklepu ze względu na spore braki w oprogramowaniu. Polak średnio mógłby skorzystać z amerykańskiej. W serwisie jest dostępna porównywarka telefonów, choć porównuje niestety tylko 4 naraz. Zachęcam do skorzystania, żebyś mógł ocenić która wersja jest najlepsza dla Ciebie. (jf)


R E K L A M A
Opinia pozytywna

gadman

W UK w sieci three sgs3 jest za friko :) oczywiscie na abonament

Opinia neutralna

Nik

Lumia 900 także jest dostępna za 100$ na amerykańskim rynku operatorów. Widac wojne pomiędzy Nokią i Samsungiem.


R E K L A M A

Aktualności

Wszystkie aktualności

Recenzje

Wszystkie recenzje


mGSM.pl na YouTube

mgsm-premium-icon-small KONTO PREMIUM od 4,92
zł/mies