Bez YouTube w iOS6

Opublikowane:
Odsłuchaj artykuł

Raczej wszyscy wiedzą, że w kolejnej wersji systemu operacyjnego iOS nie będzie miejsca dla Google Maps - będzie program Apple z mapami 3D. Okazuje się, że w iOS 6 nie znajdziemy również wbudowanego YouTube obecnego tam od 2007 roku.

Nie należy co prawda spieszyć się z wyciąganiem pochopnych wniosków, ale w becie systemu iOS 6 z numerem cztery nie ma YouTube. Zdziwiony tym faktem serwis Verge uzyskał podobno od zwykle małomównego producenta informację: skończyła się licencja na użytkowanie standardowej aplikacji YouTube, a Apple nie zamierza jej przedłużać.

Obserwuj nas w Google News Obserwuj

Nie oznacza to oczywiście kompletnego braku dostępności YouTube w iOS-ie. Serwis jest nadal obsługiwany przez Safari, a poza tym Google przygotowuje nową, niezależną wersję aplikacji, która ma być dostępna w App Store. Wbudowany w iOS-a program w pierwotnej wersji będzie nadal dostępny w starszej wersji systemu.

To kolejny krok Apple w drodze do uniezależnienia się od aplikacji będących własnością jednego z największych - jeśli nie największego - przeciwników na rynku usług. Najwyraźniej ktoś w Cupertino zauważył, że wspieranie zewnętrznego oprogramowania Google jest wspieraniem konkurencji.

Na podstawie informacji serwisu The Verge

O autorze
jacek-filipowicz.jpg
Jacek Filipowicz

Dziennikarz specjalizujący się w rynku urządzeń elektronicznych, ze szczególnym uwzględnieniem urządzeń przenośnych, telefonów, smartfonów i tabletów. Związany z katalogiem mGSM.pl od początku istnienia serwisu. Od 2012 roku pełni funkcję redaktora naczelnego. Autor testów, recenzji, aktualności.

Artykułów: 2038

Ten artykuł skomentowano już 3 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!

R E K L A M A
Opinie nie są weryfikowane.
icon up
33,3% 
icon down
 33,3% 
icon unknown opinion
 33,3% 
adasco

Opinia pozytywna

Już dziś gdzieś czytałem.... będzie osobna appka do pobrania. Może i dobrze?
.mobile.net.pl | 07.08.2012, 12:08

R E K L A M A
Default user logo
Ja

Opinia neutralna

Poza tym w Cydii i tak się znajdzie coś do YT
.cafe-net.pl | 07.08.2012, 10:08
Default user logo
asdfaf

Opinia negatywna

Dobre, przestaną płacić za licencje, a Google samo za darmo zrobi aplikację i umieści w appstore, żeby ludzie z iOs nie odeszli od youtube :D Czyli oszczędzą pieniądze + czas na zrobienie aplikacji :)
.dynamic.chello.pl | 07.08.2012, 09:08

R E K L A M A

Aktualności

Wszystkie aktualności

Recenzje

Wszystkie recenzje


mGSM.pl na YouTube

mgsm-premium-icon-small KONTO PREMIUM od 4,92
zł/mies