
Raczej wszyscy wiedzą, że w kolejnej wersji systemu operacyjnego iOS nie będzie miejsca dla Google Maps - będzie program Apple z mapami 3D. Okazuje się, że w iOS 6 nie znajdziemy również wbudowanego YouTube obecnego tam od 2007 roku.
Nie należy co prawda spieszyć się z wyciąganiem pochopnych wniosków, ale w becie systemu iOS 6 z numerem cztery nie ma YouTube. Zdziwiony tym faktem serwis Verge uzyskał podobno od zwykle małomównego producenta informację: skończyła się licencja na użytkowanie standardowej aplikacji YouTube, a Apple nie zamierza jej przedłużać.
Nie oznacza to oczywiście kompletnego braku dostępności YouTube w iOS-ie. Serwis jest nadal obsługiwany przez Safari, a poza tym Google przygotowuje nową, niezależną wersję aplikacji, która ma być dostępna w App Store. Wbudowany w iOS-a program w pierwotnej wersji będzie nadal dostępny w starszej wersji systemu.
To kolejny krok Apple w drodze do uniezależnienia się od aplikacji będących własnością jednego z największych - jeśli nie największego - przeciwników na rynku usług. Najwyraźniej ktoś w Cupertino zauważył, że wspieranie zewnętrznego oprogramowania Google jest wspieraniem konkurencji.
Na podstawie informacji serwisu The Verge
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!