AnoniMouse
Opinia neutralna
Niski koszt zakupu zachęci do zakupu tego telefonu szczególnie użytkowników kart prepaid jednak na wprowadzenie go w sieciach GSM specjalnie bym nie liczył. W interesie operatorów jest kuszenie znacznie bardziej rozbudowanymi modelami za symboliczną złotówkę pod warunkiem oczywiście zawiązania umowy na wyższy abonament. Logiczne i nawet na swój sposób uczciwe podejście.
Co do samego aparatu - nawet posiadanie przez niego slotów na dwie karty sim sugeruje korzystanie w nim z przynajmniej jednej karty prepaid ale tu pojawia się pytanie do autora - czy można ustawić telefon tak by transmisja danych odbywała się przez jedną a rozmowy przez drugą kartę?
P.s. Wyrażę tu swoje zdanie o dotychczasowych "dokonaniach" tego producenta. Wszystko co miałem w rękach pochodzące z MyPhone trąciło "chińszczyzną" na sto metrów. Mam nadzieję że choć w wypadku tego modelu komfort użytkowania będzie wyższy. Nadzieja ta wynika z zastosowania Androida. Przynajmniej menu telefonu ma szanse być normalne...
Menu telefonu jest normalne, jak na Androida, tylko trzeba przywyknąć do oporowej responsywności. Można wybrać kartę do wymiany danych przez GPRS (bo obsługi sieci 3G nie ma) Ustawienia > Sieci zwykłe i bezprzewodowe > Data Connection SIM; można również wybrać preferowany SIM przy połączeniach. (jf)
Co do samego aparatu - nawet posiadanie przez niego slotów na dwie karty sim sugeruje korzystanie w nim z przynajmniej jednej karty prepaid ale tu pojawia się pytanie do autora - czy można ustawić telefon tak by transmisja danych odbywała się przez jedną a rozmowy przez drugą kartę?
P.s. Wyrażę tu swoje zdanie o dotychczasowych "dokonaniach" tego producenta. Wszystko co miałem w rękach pochodzące z MyPhone trąciło "chińszczyzną" na sto metrów. Mam nadzieję że choć w wypadku tego modelu komfort użytkowania będzie wyższy. Nadzieja ta wynika z zastosowania Androida. Przynajmniej menu telefonu ma szanse być normalne...
Menu telefonu jest normalne, jak na Androida, tylko trzeba przywyknąć do oporowej responsywności. Można wybrać kartę do wymiany danych przez GPRS (bo obsługi sieci 3G nie ma) Ustawienia > Sieci zwykłe i bezprzewodowe > Data Connection SIM; można również wybrać preferowany SIM przy połączeniach. (jf)
.dynamic.chello.pl | 13.07.2012, 19:07
Ole
Opinia pozytywna
Obecnie jest dostępny w marketach MAKRO na 298,90. Myślę go sobie sprawić bo mój Wave odmówił posłuszeństwa na dobre. Jak wygląda sprawa wykończenia obudowy, czy nie skrzypi.
Obudowa nie skrzypi. Miałeś Samsunga Wave? Zanim zamienisz go na ten model, uruchom i obejrzyj go dokładnie, proszę. Zdaje mi się - choć mogę się oczywioście mylić - że to nie jest ta klasa telefonu. (jf)
Obudowa nie skrzypi. Miałeś Samsunga Wave? Zanim zamienisz go na ten model, uruchom i obejrzyj go dokładnie, proszę. Zdaje mi się - choć mogę się oczywioście mylić - że to nie jest ta klasa telefonu. (jf)
.enformatic.pl | 12.07.2012, 15:07
pawelkwiat
Opinia neutralna
Ludzie na pewno mając wybór w salonie wzięliby coś z serii Nokia Asha, zamiast tego czegoś. Podobna cena, nawet lepsze parametry, i jedynie brak androida (chociaż dla mnie to główna zaleta). Gdyby cena byłaby jeszcze niższa, to być może ten model zdobyłby jakąś popularność, a tak...
Ludzie mając wybór dokonują go. Pisząc "na pewno" stawiasz się w pozycji arbitra mówiącego ludziom co mają robić. Antyreklamy - szczególnie w wypadku, gdy jej autor nie miał nawet urządzenia w ręce - nie lubię co najmniej tak samo jak głupiej reklamy. Warto mówić za siebie. Ja nie kupiłbym w tej cenie ani niczego z serii Asha, ani tego smartfona zarówno ze względu na możliwości techniczne, jak i ze względu na cenę. (jf)
Ludzie mając wybór dokonują go. Pisząc "na pewno" stawiasz się w pozycji arbitra mówiącego ludziom co mają robić. Antyreklamy - szczególnie w wypadku, gdy jej autor nie miał nawet urządzenia w ręce - nie lubię co najmniej tak samo jak głupiej reklamy. Warto mówić za siebie. Ja nie kupiłbym w tej cenie ani niczego z serii Asha, ani tego smartfona zarówno ze względu na możliwości techniczne, jak i ze względu na cenę. (jf)
.adsl.inetia.pl | 12.07.2012, 11:07
Terminator
Opinia neutralna
Jak na "niskobudżetowca" to i tak konfiguracja może być ;)
Lecz są pewne bardzo widoczne wady, jakie zauważyłby kupujący:
1) Słaby aparat - Zdjęcia są zbyt ziarniste, ale ujdą. Tu chodzi mi o te marne 2MPx.
2) Android 2.2.1 - Stary Android, na nowym telefonie wśród kompanów z Androidem 4.0 i 4.1 na pokładzie. To tak, jakby posłać żołnierza do Wietnamu z pistoletem na wroga z np. popularnym AK-47. Różnica w możliwościach ogromna.
3) 236mb pamięci dla użytkownika? Bardzo mało. A dlaczego mówię mało to wyjaśniam: Dzisiejsze aplikacje na Google Play potrafią ważyć już dobrych kilka/kilkanaście MB co powoduje, że zainstalujemy sobie kilka gier(średnio po 20MB) i kilka programów(średnio po 5MB) i mamy zawalony telefon.
4) Bardzo mały ekran. I jego rozmiary, i jego rozdzielczość. Dzisiejszy rynek niskobudżetowców potrzebuje czegoś znacznie lepszego ;)
5) Za wysoka cena na taką konfigurację.
Biorąc pod uwagę poprzednie aparaty w myPhone'ach ten i tak jest niezły. W każdym razie widać postęp. Android rzeczywiście nienowy. Kwestia potrzeb. Warto nauczyć się instalacji na karcie pamięci, tym bardziej, że sporo tych bardziej znanych marek wypuszcza w tej niszy modele z niewielką ilością pamięci. QVGA to rzeczywiście niewiele, choć widoczność jak na tę przekątną jest i tak niezła. Trzeba sobie zrobić rachunek ekonomiczny: potrzeby do możliwości finansowych. Jeśli się zgodzi - można go brać pod uwagę, jeśli zaś nie - cóż, na rynku jest spory wybór innych konstrukcji. (jf)
Lecz są pewne bardzo widoczne wady, jakie zauważyłby kupujący:
1) Słaby aparat - Zdjęcia są zbyt ziarniste, ale ujdą. Tu chodzi mi o te marne 2MPx.
2) Android 2.2.1 - Stary Android, na nowym telefonie wśród kompanów z Androidem 4.0 i 4.1 na pokładzie. To tak, jakby posłać żołnierza do Wietnamu z pistoletem na wroga z np. popularnym AK-47. Różnica w możliwościach ogromna.
3) 236mb pamięci dla użytkownika? Bardzo mało. A dlaczego mówię mało to wyjaśniam: Dzisiejsze aplikacje na Google Play potrafią ważyć już dobrych kilka/kilkanaście MB co powoduje, że zainstalujemy sobie kilka gier(średnio po 20MB) i kilka programów(średnio po 5MB) i mamy zawalony telefon.
4) Bardzo mały ekran. I jego rozmiary, i jego rozdzielczość. Dzisiejszy rynek niskobudżetowców potrzebuje czegoś znacznie lepszego ;)
5) Za wysoka cena na taką konfigurację.
Biorąc pod uwagę poprzednie aparaty w myPhone'ach ten i tak jest niezły. W każdym razie widać postęp. Android rzeczywiście nienowy. Kwestia potrzeb. Warto nauczyć się instalacji na karcie pamięci, tym bardziej, że sporo tych bardziej znanych marek wypuszcza w tej niszy modele z niewielką ilością pamięci. QVGA to rzeczywiście niewiele, choć widoczność jak na tę przekątną jest i tak niezła. Trzeba sobie zrobić rachunek ekonomiczny: potrzeby do możliwości finansowych. Jeśli się zgodzi - można go brać pod uwagę, jeśli zaś nie - cóż, na rynku jest spory wybór innych konstrukcji. (jf)
.neoplus.adsl.tpnet.pl | 11.07.2012, 22:07
Długi
Opinia neutralna
Popraw literówkę: "aparaty" -> "aparatu". Obsługuje multitouch? Autofocus?
Ponoć google w starych wersjach androida udostępnianym niszowym producentom jak nasz myPhone do nowych urządzeń robił problemy z dostępem do konta google i marketu. Jak to wygląda w przypadku tego modelu?
Dziękuję, literówka poprawione. Niestety nie ma ani autofocusa, ani multitoucha. Wczoraj nie próbowałem zakładać nowego konta, a dziś mamy najwyraźniej jakieś problemy z siecią. Spróbuję jeszcze raz po południu i dam znać. (jf)
Ponoć google w starych wersjach androida udostępnianym niszowym producentom jak nasz myPhone do nowych urządzeń robił problemy z dostępem do konta google i marketu. Jak to wygląda w przypadku tego modelu?
Dziękuję, literówka poprawione. Niestety nie ma ani autofocusa, ani multitoucha. Wczoraj nie próbowałem zakładać nowego konta, a dziś mamy najwyraźniej jakieś problemy z siecią. Spróbuję jeszcze raz po południu i dam znać. (jf)
.neoplus.adsl.tpnet.pl | 11.07.2012, 22:07
mulat
Opinia pozytywna
Prosty i tani smartfon z Androidem, podoba mi się. A taka niska cena... chyba go sprawię bliskiej osobie ;)
Zawsze wychodzę z założenia, że nabywca powinien wiedzieć co kupuje. Tego typu nietrafiona reklama potrafi zrobić więcej złego niż dobrego, ale be my guest, użytkowniku.(jf)
Zawsze wychodzę z założenia, że nabywca powinien wiedzieć co kupuje. Tego typu nietrafiona reklama potrafi zrobić więcej złego niż dobrego, ale be my guest, użytkowniku.(jf)
.dynamic.chello.pl | 11.07.2012, 19:07
989piotr
Opinia neutralna
Znalazłem niestety błąd w opisie w tym miejscu: "Z tyłu można znaleźć oczko aparaty (powinno być aparatu) z matrycą 2 megapiksele"
Ależ drobiazg. Przepraszam oczywiście i dziękuję za poprawkę. Literówki po prostu się zdarzają.
Ależ drobiazg. Przepraszam oczywiście i dziękuję za poprawkę. Literówki po prostu się zdarzają.
.sochaczew.mm.pl | 11.07.2012, 19:07
torrl
Opinia neutralna
Jak z google play, czy jak kto woli android market. Problemy z połączeniem i jakaś aplikacja była kompatabilna na to urządzonko?
Nie potrzeba żadnej dodatkowej aplikacji, natomiast mam dziś ogólnie problemy z podłączeniem do Sklepu Play, bo drugi telefon, który powinien, również nie ułatwia założenia konta. Uda mi się - dam znać.
Nie potrzeba żadnej dodatkowej aplikacji, natomiast mam dziś ogólnie problemy z podłączeniem do Sklepu Play, bo drugi telefon, który powinien, również nie ułatwia założenia konta. Uda mi się - dam znać.
.torun.mm.pl | 11.07.2012, 17:07
maca
Opinia neutralna
Jeśli trafi do oferty polskich operatorów GSM jako telefon za 1zł w niskich zobowiązaniach to może stać się bardzo popularny, natomiast w wolnej sprzedaży nie ma szans na sukces. Czy wiadomo coś o aktualizacji do nowszych wersji Androida, bo Android 2.2.1 Froyo trochę już leciwy.
Nie mogę się wypowiadać za producenta, ale zgodnie z moim doświadczeniem: lepiej porzucić wszelką nadzieję. (jf)
Nie mogę się wypowiadać za producenta, ale zgodnie z moim doświadczeniem: lepiej porzucić wszelką nadzieję. (jf)
.neoplus.adsl.tpnet.pl | 11.07.2012, 16:07