Nokia 808 PureView - sprzedaż w Polsce rozpoczęta

Opublikowane:
Odsłuchaj artykuł

Nokia 808 PureView dostępna jest w Orange, Plusie, a także na wolnym rynku poza ofertą operatorską. Ten smartfon z matrycą fotograficzną 41 Mpx i technologią PureView Pro, to łabędzia pieśń Symbiana. W detalu zapłacimy 2649 zł.

W ofertach operatorskich będzie nieco taniej. Smartfon jest przeznaczony dla tych, którzy nie boją się kolorowego Symbiana i lubią robić zdjęcia, bo - choć wielu twierdzi, że 41 megapikseli wygląda dobrze tylko na papierze - mogę potwierdzić, że telefon potrafi zrobić bardzo dobre zdjęcia w niższych rozdzielczościach. Nokia 808 PureView ma wyświetlacz AMOLED, 16 GB pamięci systemowej i nadajnik FM. Nawet jeśli Symbiana nie lubicie, warto ten telefon chociaż wziąć do ręki, obejrzeć, zobaczyć efekty jakie można uzyskać korzystając z aparatu w komórce. Poniżej informacja prasowa producenta:

Obserwuj nas w Google News Obserwuj

Nokia 808 PureView jest już dostępna w sprzedaży w sieci Orange i Plus oraz w sprzedaży niezależnej. Jest to pierwszy smartfon z nagradzaną technologią PureView firmy Nokia. PureView udostępnia użytkownikom najwyższej klasy funkcje fotograficzne, w tym matryce o imponujących parametrach, specjalne rozwiązania optyczne firmy Carl Zeiss oraz algorytmy fotograficzne opracowane przez firmę Nokia.

Nokia rozpoczyna sprzedaż nagradzanego smartfonu Nokia 808 PureView

Nokia 808 PureView jest już dostępna w sprzedaży w sieci Orange i Plus oraz w sprzedaży niezależnej. Jest to pierwszy smartfon z nagradzaną technologią PureView firmy Nokia. PureView udostępnia użytkownikom najwyższej klasy funkcje fotograficzne, w tym matryce o imponujących parametrach, specjalne rozwiązania optyczne firmy Carl Zeiss oraz algorytmy fotograficzne opracowane przez firmę Nokia.

Od swojej premiery w lutym model Nokia 808 PureView zgromadził liczne nagrody, w tym Best Mobile Device (Najlepsze urządzenie mobilne) na Mobile World Congress 2012, a także nagrodę Best Imaging Innovation 2012 (Najlepsza innowacja fotograficzna) od międzynarodowego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej i wideo Technical Image Press Association (TIPA).

"Technologia PureView zdecydowanie podniosła poprzeczkę dla funkcji fotograficznych w całej branży smartfonów, ale Nokia nie zamierza na tym poprzestać" - powiedziała Jo Harlow, szef działu Smart Devices firmy Nokia. "Będziemy rozwijać PureView z myślą o naszych przyszłych smartfonach, można więc oczekiwać kolejnych przełomowych rozwiązań fotograficznych".

Nokia 808 PureView ma matrycę o rozdzielczości 41 megapikseli, działającą z wydajnym układem optycznym marki Carl Zeiss i nową technologią oversampling. Przy standardowej rozdzielczości (2, 3, 5 i 8 megapikseli) umożliwia ona przybliżanie bez utraty jakości obrazu oraz rejestrację siedmiu pikseli informacji skondensowanych w jednym pikselu, co zapewnia najostrzejszy obraz, jaki można sobie wyobrazić. Dostęp do wysokiej rozdzielczości (maksymalnie 38 megapikseli) daje możliwość zrobienia zdjęcia, a następnie jego powiększenia, przekadrowania, przycięcia i zmiany rozmiaru w celu ukazania niewidocznych przedtem szczegółów. Wysoka jakość zdjęć robionych nawet przy słabym oświetleniu, a także możliwość zapisywania ich w niedużych plikach w celu udostępnienia pocztą e-mail, w wiadomościach MMS i w serwisach społecznościowych to cechy, dzięki którym każdy użytkownik smartfonu Nokia 808 PureView może robić profesjonalne zdjęcia w każdych warunkach.

Oprócz najwyższej klasy technologii fotograficznych Nokia 808 PureView udostępnia także funkcje nagrywania i odtwarzania wideo o jakości Full HD 1080p z 4-krotnym bezstratnym zoomem oraz - po raz pierwszy w historii - technologię Nokia Rich Recording. Rich Recording umożliwia nagrywanie dźwięku z jakością płyty CD, co dotychczas było możliwe tylko przy użyciu zewnętrznych mikrofonów. Smartfon Nokia 808 PureView jest także wyposażony w technologię Dolby Headphone, która przekształca dźwięk stereo w surround za pośrednictwem dowolnych słuchawek, a także Dolby Digital Plus umożliwiającą odtwarzanie dźwięku surround w konfiguracji 5.1.

Do Nokia 808 Pureview dostępne są także akcesoria, dzięki którym koszystanie ze smartfonu staje się jeszcze wygodniejsze. Do najciekawszych akcesoriów należą:

  • Nokia CA-198 - specjalny kabel HDMI do podłączenia do telewizora z technologią HD; cena detaliczna: 99 PLN
  • Nokia CC-3046 - twardy futerał z ochroną obiektywu mocowaną za pomocą tasiemki; cena detaliczna: 50 PLN
  • Nokia HH-23 - uchwyt/adapter do dowolnego statywu fotograficznego; cena detaliczna ok 40 PLN

Smarfton jest dostępny w cenie detalicznej 2649 PLN.

Na podstawie informacji producenta Nokia, Polska

O autorze
jacek-filipowicz.jpg
Jacek Filipowicz

Dziennikarz specjalizujący się w rynku urządzeń elektronicznych, ze szczególnym uwzględnieniem urządzeń przenośnych, telefonów, smartfonów i tabletów. Związany z katalogiem mGSM.pl od początku istnienia serwisu. Od 2012 roku pełni funkcję redaktora naczelnego. Autor testów, recenzji, aktualności.

Artykułów: 2038

Ten artykuł skomentowano już 5 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!

R E K L A M A
Opinie nie są weryfikowane.
icon up
20,0% 
icon down
 0,0% 
icon unknown opinion
 80,0% 
Default user logo
Hazel

Opinia neutralna

Kupiłbym telefon z taką kamerą ale z fizycznymi klawiszami, jednobryłowe lub slide. Mały telefon z bardzo dobrym aparatem to jest to. Po paru miesiącach zachwytu smartfonami (na dłużej LG Swift 7) stwierdzam, że to jest zbędne. Wolę trenować mózg i pamięć niż zapisywać tajemnice i być narażonym na włamania, zapomnieć o ładowaniu co wieczór (lub rano) baterii. Teraz LG spisuje się świetnie jako nawigacja w samochodzie, nieco przepłaciłem, bo łącznie z płatnym programem do nawigacji, zabawa wyniosła mnie 1200 zł, podczas gdy samodzielne nawigacje są tańsze.
.play-internet.pl | 17.07.2012, 10:07

R E K L A M A
Default user logo
Klocek

Opinia neutralna

Powiem tak, znam sie co nieco na fotografii i taka matryca to zwykle 5 mpix z nakladkami na 41mpix, co sprawia ze ostrosc obrazu moze nie zadowalac, jednak gdy chcemy robic panoramiczne zdjecia mamy do dyspozycji 39 mpix, sam mam nokie n8 ale na pewno z czystej ciekawosci nabede wkrotce 808, gdyz jestem fanem symbiana chociaz linuxy i android nie sa mi obce i szczerze mowiac to drugie zacheca funkcjonalnoscia.
Obawiam się, że nie istnieją żadne nakładki, które z 5 robią 41 megapikseli. Matryca fizycznie musi mieć odpowiednią rozdzielczość. Wartość 41 megapikseli to nie jest co prawda całkowita aktywna wielkość matrycy, bo w zależności od aspektu zdjęcia część powierzchni zostaje obcięta, ale to co zostaje, wystarczy w zupełności. O aparacie i matrycy pisało się tu i w niusach całkiem sporo, łącznie z linkami do dokumentacji technicznej aparatu. Nie wprowadzaj, proszę, nikogo w błąd ani co do swojej wiedzy fotograficznej w tym wypadku, ani co do konstrukcji matrycy w tym telefonie, ok? Natomiast sądzę, że ucieszysz wszystkich umieszczając swoje dobre zdjęcia na karcie N8, w zakładce "Zdjęcia". (jf)
.internetdsl.tpnet.pl | 09.07.2012, 20:07
Default user logo
amciu

Opinia neutralna

Stanowczo za drogo, sprzęt ciekawy, ale osobiście wolałbym Note, bądź SGS3, wystarczająco dobre fotki robią :)
.pascal-net.pl | 08.07.2012, 17:07

R E K L A M A
Default user logo
www.czat-bar.pl

Opinia neutralna

Nokia wiele straciła przez kilka błędnych decyzji. Pierwszą i najmniej korzystną z punktu widzenia marketingowego była decyzja o rezygnacji z Symbiana oraz porzucenie własnego MeeGo (Maemo).
Wielbiciele tych platform poczuli się zawiedzeni i zdradzeni.
Drugą decyzją która wpłynęła na ogromne straty firmy Nokia było związanie się z Microsoftem i platformą Windows Mobile tej marki.
System Microsoftu jest innowacyjny jednak moim zdaniem ciężko mu będzie konkurować z zakorzenionym w świadomości Symbianem czy jeszcze potężniejszym obecnie Androidem lub iOS. Dziś nie można traktować mobilnego systemu operacyjnego jako osobnej, samodzielnie funkcjonującej platformy. Liczy się wsparcie developerów, stojąca za projektem marka oraz reklama.
Dziś rynek zdobywa system spod znaku zielonego robocika dzięki potężnemu zapleczu informatyczno-marketingowemu które daje Google. Microsoft nie jest lubiany w środowisku ludzi związanych z branżą IT a Google nadal jawi się jako "przyjaciel ludu".
Trzecią błędną decyzją było przeniesienie produkcji większości telefonów marki Nokia do "azjatyckich tygrysów". Jakość tańszych modeli pozostawia wiele do życzenia a serwisanci nie ukrywają że nowe telefony Nokii to szmelc.
Co do samego opisywanego wyżej modelu... Chętnie z nostalgii nabędę ten telefon ale za jakiś czas kiedy jego ceny na serwisach aukcyjnych znacznie spadną.
Rzeczywiście to "łabędzi śpiew" ale nie tyle Symbiana co Nokii...
.dynamic.chello.pl | 07.07.2012, 17:07
Default user logo
pawelkwiat

Opinia pozytywna

Wystarczy teraz zebrać kaskę i poczekać z rok aż pojawią się używane w dobrym stanie za pół ceny... Bo szczerze nie jestem ciekawy aparatu, ale jak symbian radzi sobie z takim aparatem. Symbian i 1,3 ghz, może się nie zmuli ;)
.adsl.inetia.pl | 07.07.2012, 16:07

Aktualności

Wszystkie aktualności

Recenzje

Wszystkie recenzje


Ostatnio przeglądane

mGSM.pl na YouTube

mgsm-premium-icon-small KONTO PREMIUM od 4,92
zł/mies