QWERTY dla jednej ręki

Opublikowane:
Odsłuchaj artykuł

Nie lubię plotek; lubię natomiast koncepcje, które zdają się świeże i mogą usprawnić nasze codzienne posługiwanie się niezbędnymi urządzeniami komunikacyjnymi. Zdaje się, że to rozwiązanie jest właśnie takie.

Plotka wraz z podejrzanym zdjęciem pojawiła się w serwisie WMPoweruser i sugeruje, że dla mobilnych okienek przygotowywana jest aplikacja, która ma ułatwić komunikację tekstową. Hybrydowa klawiatura dotykowa przeznaczona do wprowadzania tekstu jedną ręką, a do tego dostosowana ergonomicznie do ręki trzymającej smartfona, zdaje się bardzo interesującym pomysłem, bez względy na to od kogo wyszła i na ile jest prawdziwa.

Obserwuj nas w Google News Obserwuj
QWERTY dla kciukaQWERTY dla kciuka
fot: WMPoweruser

Serwis źródłowy ponad rok temu podał informację o tym, że Microsoft przygotowuje tego rodzaju klawiaturę dotykową. Opublikowane zdjęcie ma być zrzutem ekranu z wideo prezentującego nowe oprogramowanie. Film z niewiadomych powodów jest niedostępny, natomiast samo zdjęcie wydaje się być fałszywe, choćby ze względu na dziwne obcięcie brzegów klawiatury pomimo sporej ilości miejsca na wyświetlaczu.

Prezentowana na fotce klawiatura, przeznaczona do pisania kciukiem, ma układ QWERTY, ale jest rozwiązaniem hybrydowym, co w tym wypadku oznacza klawisze z potrójnym oznaczeniem literowym i konieczność użycia inteligentnego słownika do poprawnego wprowadzania słów. Pochylenie dopasowane jest do kąta pomiędzy dłonią a telefonem.

Rozwiązanie mogłoby znaleźć wielu zwolenników, gdyby pomysł rzeczywiście został wdrożony. Nawet jeśli jest tylko wymysłem internetowych dowcipnisiów, zasługuje na uwagę projektantów.

Na podstawie informacji WMPoweruser

O autorze
jacek-filipowicz.jpg
Jacek Filipowicz

Dziennikarz specjalizujący się w rynku urządzeń elektronicznych, ze szczególnym uwzględnieniem urządzeń przenośnych, telefonów, smartfonów i tabletów. Związany z katalogiem mGSM.pl od początku istnienia serwisu. Od 2012 roku pełni funkcję redaktora naczelnego. Autor testów, recenzji, aktualności.

Artykułów: 2038

Ten artykuł skomentowano już 4 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!

R E K L A M A
Opinie nie są weryfikowane.
icon up
25,0% 
icon down
 0,0% 
icon unknown opinion
 75,0% 
Default user logo
RayBass

Opinia neutralna

po co to takie coś? mam SE LWW i na systemowej qwerty sie bardzo dobrze pisze jednym palcem (kciukiem)
.neoplus.adsl.tpnet.pl | 05.07.2012, 09:07

R E K L A M A
Default user logo
qmak

Opinia neutralna

Marek z M jak miłość@ to ułatwienie jest przeznaczone dla posiadaczy większych telefonów jak np SGS2, LG P920, a tym bardziej dla SGS3 gdzie zbyt duży wyświetlacz sprawia, że kciuk dłoni nie dosięga wszystkich przycisków na klawce QWERTY
.mmpnet238.tnp.pl | 04.07.2012, 12:07
Default user logo
Ciapek

Opinia pozytywna

A pamiętacie Sony ericsson-a P1i? To był świetny sprzęt jeśli chodzi o klawę! Jakby tak taką klawiaturę przenieść do aktualnych standardów smarftonowych brałbym go w ciemno.
A to to nawet ciekawy pomysł..
.toya.net.pl | 02.07.2012, 17:07

R E K L A M A
Default user logo
Marek z M jak miłość

Opinia neutralna

Ja tam na swoim SGS1 piszę qwerty bez problemu jedną ręką, nie lubię tych słowników "ułatwiających" pisanie.
.pascal-net.pl | 02.07.2012, 13:07

Aktualności

Wszystkie aktualności

Recenzje

Wszystkie recenzje


mGSM.pl na YouTube

mgsm-premium-icon-small KONTO PREMIUM od 4,92
zł/mies