Jaki (nie) będzie facebookowy smartfon?

Opublikowane:
Odsłuchaj artykuł

Na stronie Yanko Design, gdzie styliści z całego świata mogą prezentować swe dzieła, pojawiły się w ostatnim czasie aż dwie koncepcje telefonu dla Facebooka. Gdyby powstał i rzeczywiście wyglądał tak, jak widzą go styliści z Yanko, z pewnością stałby się przebojem.

Warto podkreślić, że autorem pierwszego projektu jest nasz rodak, Michał Bonikowski. Wziął on sobie do serca pogłoski o tym, jakoby telefon dla Facebooka ma produkować HTC. W jego projekcie dość wyraźnie widać nawiązania stylizacyjne do obecnych produktów tajwańskiej firmy. Bonikowski postawił na klasyczny styl. W jego koncepcji nie widać zbyt wielu udziwnień, największą ekstrawagancją zdaje się być niebieski kolor obudowy, nawiązujący do kolorystyki Facebooka. W projekcie Polaka warto podkreślić smukłość obudowy i wąską ramkę, otaczającą stosunkowo duży wyświetlacz. Bonikowski pomyślał również o podstawce pod telefon. Pozwoliłaby ona nie tylko wygodnie przeglądać serwis, ale zapewniałaby ładowanie baterii. Indukcyjne! Nasz rodak nie zapomniał też o fotografii - istotnym elemencie Facebookowej komunikacji. Przyjął, że "jego" telefon, miałby dwie kamery: 5-megapikselową z przodu i przynajmniej 8-megapikselową z tyłu. Zapomniał chyba jednak o fleszu... Mimo to, z dumą mogę napisać: Polak potrafi!

Facebook Phone Facebook Phone Facebook Phone Facebook Phone
Projekt M.Bonikowskiego
fot: Yanko Design
Obserwuj nas w Google News Obserwuj

Na koncepcję Michała Bonikowskiego odpowiedział turecki stylista Tolga Tuncer. Projektując telefon, popuścił jednak wodzę fantazji i stworzył smartfon inny, niż wszystkie. Koncepcja zakłada niecodzienny, wydłużony kształt obudowy, z równie długim wyświetlaczem. Miałoby to pozwolić na wygodniejsze przeglądanie Facebooka. Ukośne ścięcie obudowy miałoby z kolei ułatwić czytanie, gdy telefon leży na stole. Tuncer proponuje też coś, co pominął Bonikowski - dedykowany przycisk do szybkiego "lajkowania". Pomysłowe... Ciekawie wygląda również aparat fotograficzny, sprzężony z Instagramem. Minusy, jakie dostrzegam, to prawdopodobnie marny komfort korzystania z funkcji połączeń głosowych i koszmarna nieporęczność, wynikająca z długości i ostrych kantów obudowy. Nieco szalonym pomysłem jest umieszczenie głośnika i mikrofonu na tylnej ściance. By rozmawiać, musielibyśmy odwrócić telefon. Z kolei przeniesienie przycisków komunikacji głosowej na bok telefonu mogłoby okazać się dość wygodne - pomimo burzenia konwencji.

Facebook Phone Facebook Phone Facebook Phone Facebook Phone
Projekt T.Tuncer
fot: Yanko Design

Oba pomysły - choć krańcowo różne - są ciekawe. Gdybym miał wybierać, chyba jednak postąpiłbym niezbyt patriotycznie i wybrał projekt z Turcji. Byłby miłą odmianą od smarfonowej sztampy, jaką od pewnego czasu serwują nam producenci. A wy? Wolicie klasykę, czy odrobinę szaleństwa?

Na postawie informacji serwisu Yanko Design

O autorze
adam-lukowski.jpg
Adam Łukowski

Od 25 lat w branży nowoczesnych technologii. Pamięta pierwsze komórki i początki mobilnego internetu, ma za sobą również pracę w poczytnych czasopismach. Od początku istnienia mGSM.pl dostarcza aktualności i recenzuje urządzenia, korzystając z wiedzy i nabytego przez lata doświadczenia.

Artykułów: 17271

Ten artykuł skomentowano już 2 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!

R E K L A M A
Opinie nie są weryfikowane.
icon up
50,0% 
icon down
 0,0% 
icon unknown opinion
 50,0% 
Default user logo
Papiak

Opinia neutralna

Zdecydowanie Benikowskiego, jak miałbym włożyć koncept z Turcji do kieszeni?! Owszem dla kobiet do torebki bylby dobry, ale dla faceta... wątpie.
.centertel.pl | 20.06.2012, 23:06

R E K L A M A
Default user logo
some1

Opinia pozytywna

Wszystko fajnie tylko jestem ciekaw gdzie ten 2 telefon mialby sie zmiescic... nie znam wymiarow ale na oko przypuszczam ze mialby z 25-30cl dlugosci a wiec do standardowej kieszeni raczej sie nie zmiesci pozatym mega nieporeczne byloby jego uzytkowanie znowu z racji na jego dlugosc
Pomysl Polaka jest fajny, telefon bardzo prosty stylistycznie i jednoczesnie idealnie wkomponowujacy sie w stylistyke facebookowa Zdecydowanie wybralb ym ten telefon(bez podtekstow patriotycznych) :)
Ps nie wiem dlaczego ale on mi przypomina Motorole...
.dynamic.chello.pl | 20.06.2012, 18:06

Aktualności

Wszystkie aktualności

Recenzje

Wszystkie recenzje


mGSM.pl na YouTube

mgsm-premium-icon-small KONTO PREMIUM od 4,92
zł/mies