Realme GT7 Pro z nowym modułem aparatów

Opublikowane:
Odsłuchaj artykuł
fot. weibo.com

Jeszcze w tym roku Realme wprowadzi na rynek swój najnowszy flagowy smartfon, Realme GT7 Pro. Urządzenie zyskało już spore zainteresowanie dzięki wcześniejszym przeciekom dotyczącym specyfikacji, a teraz ujawniono także jego wygląd.

Nowy model wyróżnia się zmianami w konstrukcji tylnej obudowy, gdzie zastosowano nowy układ aparatów. Zamiast dotychczasowego centralnie umieszczonego okrągłego modułu, znanego z poprzednich modeli, w GT7 Pro postawiono na kwadratowy moduł umieszczony w lewym górnym rogu. Rozwiązanie to przypomina design modeli Xiaomi 14, gdzie cztery otwory w module kryją trzy sensory aparatów, w tym teleobiektyw peryskopowy z 3-krotnym zoomem optycznym, oraz miejsce na lampę błyskową. Teleobiektyw peryskopowy w Realme GT7 Pro - wyposażony w sensor LYT-600 - zaoferuje 3-krotny zoom optyczny, jednakże nie będzie obsługiwał trybu makro.

Urządzenie wyposażone będzie w ekran o zakrzywionych krawędziach ze wszystkich stron, wykorzystujący matrycę BOE o rozdzielczości 1.5K, co ma zapewnić wyjątkową jakość obrazu. Smartfon zaoferuje do 16 GB pamięci RAM oraz 1 TB przestrzeni na dane, co w połączeniu z procesorem Snapdragon 8 Gen4 ma zagwarantować najwyższą wydajność i płynność działania.

Dodatkowo Realme GT7 Pro ma wyróżniać się baterią o pojemności 6000 mAh, z obsługą szybkiego ładowania przewodowego o mocy 100 W, oraz certyfikatem odporności na pył i wodę w standardzie IP68 i IP69. Będzie również wyposażony w ultradźwiękowy czytnik linii papilarnych z rozpoznawaniem pojedynczego punktu. Oficjalna premiera urządzenia planowana jest na czwarty kwartał tego roku.

Na podstawie innogyan.in i weibo.com

O autorze
karolina-lewandowska.jpg
Karolina Lewandowska

W latach 2000-2002 zajmowała się tworzeniem graficznych treści dla telefonów komórkowych. W 2002 dołączyła do redakcji wap.mobile.net.pl współtworząc zawartość portalu. Z czasem zajęła się także pisaniem recenzji przenośnych urządzeń multimedialnych i telefonów komórkowych dla miesięcznika "Mobile Internet". Obecnie w mgsm.pl zajmuje się reklamą.

Artykułów: 780

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!

Aktualności

Smartfony Dreame zaprezentowane!

Smartfony Dreame zaprezentowane!

06.02.2026

Dawno nie byłem na tak dziwnej imprezie. Firma Dreame, znana dotąd z produkcji rozsądnie wycenianych odkurzaczy i małego AGD, wkroczyła w kolejne segmenty rynku. Poza kolejnymi sprzętami ze znanych już kategorii, firma wprowadziła na polski rynek telewizory oraz duże AGD, a do tego... zapowiedziała smartfony. Przyjrzyjmy im się. więcej

Wszystkie aktualności

Recenzje

Ekstremalnie poręczny Sandisk Extreme Fit

Ekstremalnie poręczny Sandisk Extreme Fit

19.12.2025

Kiedy zobaczyłem Sandisk Extreme Fit - tę maleńką pamięć masową typu plug-and-stay, pomyślałem sobie, że strasznie długo nikogo nie wkurzały długie i nieporęczne pendrive’y, o które zahacza w laptopie za każdym razem sięgając po coś na biurku albo rozłącza w desktopie sięgając do gniazd USB, żeby podłączyć kolejne urządzenie. więcej

Szkło, stal, ruchoma matryca i jeden cal
Huawei Pura 80 Ultra

Szkło, stal, ruchoma matryca i jeden cal

30.10.2025

Istne szaleństwo: zimna asceza lustrzanego metalu i obiektywy, które obiecują i dostarczają cuda. HUAWEI Pura 80 Ultra to smartfon dedykowany zdjęciom – i w tej dziedzinie wytycza nowe standardy. Krzyczą o tym wielkie szklane osłony obiektywów, których wyspa zajmuje niemal całą szerokość smartfona. Szepcze o tym nienachalnie innowacyjnie ruchoma matryca. więcej

Wszystkie recenzje


mGSM.pl na YouTube

mgsm-premium-icon-small KONTO PREMIUM od 4,92
zł/mies