Okrągły smartwatch, czy może prostokątny? Rendery pokazują, że Samsung postanowił wybrać trzecią opcję.
W przeciekach pojawiły się już pierwsze informacje na temat serii Galaxy Watch 7, a także doniesienia o tym, że Samsung ponownie planuje prostokątny zegarek. Nowe rendery, którymi podzielił się sprawdzony leakster OnLeaks, wyjaśniają sytuację - następcą Galaxy Watch6 Classic będzie Galaxy Watch7 Ultra, czyli flagowy smartwatch o zupełnie innym niż dotychczas wyglądzie. Pokazane na ilustracjach urządzenie ma okrągłą tarczę i kopertę w kształcie zaokrąglonego kwadratu, z trzema przyciskami na boku, większymi głośnikami i obrotową ramką znaną z serii Classic.
fot. OnLeaks i Smartprix
Nowy przeciek oprócz wyglądu ujawnił też rozmiary Galaxy Watch7 Ultra - jego przekątna wyniesie 1,5 cala, czyli tyle samo ile w przypadku Galaxy Watch6 Classic, natomiast jego wymiary będą nieco większe ze względu na dodatkowe obramowanie - wyniosą 47 x 47,4 x 16,4 mm. Poza wspomnianymi zmianami na renderach można zauważyć także inny układ czujników na wewnętrznej stronie smartwatcha, teraz usytuowanych w dziewięciu oddzielnych kwadratowych i okrągłych punktach zamiast jednolitego okręgu w dotychczasowych modelach, a także inaczej umocowane paski, płynnie wpasowane w kopertę. Po prawej stronie znajdują się przyciski, a po lewej duże głośniki, widać też małe otworki mogące być mikrofonami. Można więc domyślać się, że przez Galaxy Watch7 Ultra będzie można porozmawiać jak przez telefon - w sam raz jak na smartwatcha z dopiskiem Ultra!
Wcześniejsze przecieki sugerowały, że seria Samsung Galaxy Watch7 będzie wyposażona w nowy procesor i 50% szybsze ładowanie, a do tego pomoże zmierzyć poziom cukru we krwi. Jego premiera prawdopodobnie odbędzie się 10 lipca w Paryżu przy okazji letniego wydarzenia Galaxy Unpacked.


