
Ledwo dowiedzieliśmy się o istnieniu nowej serii Realme Note i poznaliśmy specyfikację Realme Note 1, już wypłynął kolejny model tej serii. Tym razem jest to budżetowy Realme Note 50.
O ile Realme Note 1 zapowiada się na atrakcyjnego średniaka z AMOLED-em, Dimensity 7050 i 67-watowym ładowaniem, o tyle Realme Note 50 wygląda zdecydowanie budżetowo. Zadebiutuje on już 23 stycznia na Filipinach, natomiast jego nieoficjalna specyfikacja wskazuje, że ma sporo wspólnego ze znanym już, niedrogim modelem Realme C51.
fot. Realme via X
Nieoficjalne informacje o Realme Note 50 wskazują, że ma on 6,74-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości HD+ oraz procesor Unisoc T612, wspomagany skromnymi pamięciami 4+64 GB. To minimum zapewniające w miarę sprawną pracę systemu Android 13 z nakładką Realme UI T Edition. Za zasilanie odpowiadać ma akumulator o pojemności 5000 mAh z 10-watowym ładowaniem, wyposażenie obejmie także boczny czytnik linii papilarnych, minijacka czy ochronę przez wilgocią na poziomie IP54. Selfie zapewni 5-megapikselowy aparat przedni, zaś resztę zdjęć - 13-megapikselowy (czyli słabszy, niż w przywołanym Realme C51) aparat tylny, wspierany dodatkową matrycą AI. Smartfon ma kosztować ponoć wyraźnie poniżej 100 dolarów, czyli 400 zł.