Czy OnePlus 12 zaskoczy aparatami?

Opublikowane:
Odsłuchaj artykuł
Przypuszczalny wygląd OnePlus 12
Przypuszczalny wygląd OnePlus 12 fot. OnLeaks i MySmartPrice

Wiemy już, jak wygląda OnePlus 12, czas na kompletowanie nieoficjalnej specyfikacji. Właśnie dowiedzieliśmy się, jakie aparaty fotograficzne zawitają na pokład OnePlus 12!

Nieoficjalne rendery przedstawiające OnePlus 12 ukazały nam, że smartfon otrzyma okrągłą oprawkę aparatu fotograficznego - niemal taką samą, jak poprzednik, OnePlus 11. Układ otworów w ramce sugeruje obecność czterech aparatów fotograficznych - ale będą jednak trzy. Według doniesień Cyfrowej Stacji Plotek, głównym aparatem fotograficznym w OnePlus 12 zostanie 50-megapikselowa matryca Sony IMX966. Ma ona rozmiar 1/1.4 cala i będzie współpracować z optycznie stabilizowanym obiektywem o ekwiwalencie ogniskowej 23 mm i przysłonie f/1.7. Obok zobaczymy szerokokątny moduł z 48-megapikselową matrycą o rozmiarze 1/2 cala i obiektywem o ogniskowej 14 mm i przysłonie f/2.2. Trzeci aparat otrzyma teleobiektyw - ponoć peryskopowy, wbrew temu, co widzieliśmy na nieoficjalnych renderach i nieco wbrew podanej ogniskowej, sugerującej przybliżenie jedynie 3x, najwyżej 3,5x. To wartość stosunkowo niewielka, jak na peryskop - może zatem jednak obiektyw będzie klasyczny...? W każdym razie - ma on mieć optyczną stabilizację, ogniskową ekwiwalentną 70 mm i przysłonę f/2.5. Stanie za nim 64-megapikselowa matryca OmniVision OV64B.

Jak zatem widzicie, pod względem fotografii OnePlus 12 zapowiada się całkiem nieźle, ale nie oszałamiająco. Reszta specyfikacji również powinna być przyzwoita. Spodziewamy się 6,7-calowego wyświetlacza OLED o rozdzielczości QHD+ i odświeżaniu 120 Hz, procesora Snapdragon 8 Gen 3 oraz akumulatora o pojemności 5000 mAh, ładującego się przewodowo z mocą 120 W i indukcyjnie 50 W.

O autorze
adam-lukowski.jpg
Adam Łukowski

Od 25 lat w branży nowoczesnych technologii. Pamięta pierwsze komórki i początki mobilnego internetu, ma za sobą również pracę w poczytnych czasopismach. Od początku istnienia mGSM.pl dostarcza aktualności i recenzuje urządzenia, korzystając z wiedzy i nabytego przez lata doświadczenia.

Artykułów: 16756

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!

Aktualności

Wszystkie aktualności

Recenzje

Ekstremalnie poręczny Sandisk Extreme Fit

Ekstremalnie poręczny Sandisk Extreme Fit

19.12.2025

Kiedy zobaczyłem Sandisk Extreme Fit - tę maleńką pamięć masową typu plug-and-stay, pomyślałem sobie, że strasznie długo nikogo nie wkurzały długie i nieporęczne pendrive’y, o które zahacza w laptopie za każdym razem sięgając po coś na biurku albo rozłącza w desktopie sięgając do gniazd USB, żeby podłączyć kolejne urządzenie. więcej

Szkło, stal, ruchoma matryca i jeden cal
Huawei Pura 80 Ultra

Szkło, stal, ruchoma matryca i jeden cal

30.10.2025

Istne szaleństwo: zimna asceza lustrzanego metalu i obiektywy, które obiecują i dostarczają cuda. HUAWEI Pura 80 Ultra to smartfon dedykowany zdjęciom – i w tej dziedzinie wytycza nowe standardy. Krzyczą o tym wielkie szklane osłony obiektywów, których wyspa zajmuje niemal całą szerokość smartfona. Szepcze o tym nienachalnie innowacyjnie ruchoma matryca. więcej

Wszystkie recenzje


mGSM.pl na YouTube

mgsm-premium-icon-small KONTO PREMIUM od 4,92
zł/mies