
Po budżetowym smartfonie Ulefone Note 14 przyszedł czas na... Ulefone Note 16 Pro. Trochę dziwne nazewnictwo, ale dobrze obrazujące różnicę między dwoma modelami!
Podobnie jak poprzednik, Ulefone Note 16 Pro ma z tyłu dwa aparaty, ale tym razem za główny obiektyw posłuży S5KJN1 od Samsunga, oferujący rozdzielczość 50 Mpx. 2 Mpx aparat do zdjęć makro jest już mniej imponujący, ale zawsze to coś ciekawszego, niż wypełniający ramkę czujnik głębi u poprzednika. Nieco lepszy jest też przedni aparat w kroplowym notchu - w tym modelu ma 8 Mpx.
Dobrze prezentuje się też wydajność - nowy model Ulefone oferuje nieco lepszy procesor Unisoc T606 i znacznie lepszy zestaw pamięci - 8 GB pamięci operacyjnej i 128 GB pamięci wewnętrznej. Dodatkowo można je poszerzyć o 8 GB wirtualnego RAM i 256 GB dodatkowego miejsca na karcie microSD. Nie zabrakło także gniazda minijacka i systemu operacyjnego Android 13.
Pozostałe elementy są już porównywalne z poprzednikiem - mamy tu baterię o pojemności 4400 mAh i 6,52-calowy ekran o rozdzielczości 720x1600 px. Telefon można już kupić na stronie producenta w cenie 139 $, czyli około 580 zł.
fot. Ulefone