
Kilka dni temu Carl Pei zapowiedział drugi smartfon firmy Nothing. Dziś mamy już konkretniejsze wieści na temat nowego modelu.
Wygląda na to, że szef Nothinga - Carl Pei - ruszył w "wywiadowe tournee" promujące nowy smartfon - i udziela kolejnych informacji na temat nowego urządzenia. Tym razem w rozmowie z IThome Pei rozwinął swą myśl z wcześniejszego wywiadu. Podkreślił, że unika nazywania Nothing Phone (2) smartfonem flagowym, bowiem - jego zdaniem - tworzy to wrażenie, jakoby poprzedni, Nothing Phone 1, flagowym nie był. Zamiast tego, woli opowiadać, że nowy smartfon będzie bardziej "premium" - pytanie, czy to już nie deprecjonuje poprzedniego modelu pozostawiam bez odpowiedzi... W każdym razie, zdaniem Carla Pei, Nothing Phone (2) ma być unowocześnionym następcą "Jedynki", którego zadaniem będzie podbicie rynku USA. Carl Pei wspomniał, że aż 1/3 słuchawek Nothinga została kupiona w USA - firma nie może zatem odpuścić sobie tego rynku w segmencie smartfonów. Niestety, wymaga to sporo pracy, bowiem do wejścia na amerykański rynek potrzebna jest bardzo ścisła współpraca z tamtejszymi operatorami telekomunikacyjnymi.
Jaki będzie Nothing Phone (2)? Na to pytanie odpowiada z kolei MySmartPrice. Według doniesień tego serwisu, nowy Nothing Phone ukrywa się pod oznaczeniem A065. Smartfon ma bazować na niezapowiedzianym jeszcze, flagowym procesorze Qualcomm Snapdragon 8 (zapewne Gen3), wspieranym przez pamięci o pojemnościach przynajmniej 12+256 GB, wraz z wirtualnym RAM-em. Wychodzi zatem na to, że nowy model będzie jednak bardziej "flagowy" niż poprzednik, który korzystał z procesora Snapdragon 778G+, czyli "oczko" niższego w hierarchii Qualcomma... Nowy model - niezmiennie - zaoferuje AMOLED-owy wyświetlacz oraz akumulator o nieco większej pojemności, niż poprzednik - 5000 mAh. A zatem, Carl Pei może opowiadać o tym na różne sposoby, ale jakkolwiek by nie lawirował, nowy model z pewnością będzie bardziej flagowy od poprzedniego... Chyba, że cytowane plotki o specyfikacji się nie sprawdzą.
Tymczasem, w oczekiwaniu na kolejne wieści o nowym Nothingu, zachęcam was do obejrzenia recenzji aktualnego modelu, który - moim skromnym zdaniem - wciąż pozostaje wartym uwagi:
|
|||
Nothing Phone (1) - wideorecenzja wideo: mGSM.pl przez YouTube |