
Już niedługo w Indiach ma się pojawić Oppo Reno 8T. Informacje na temat tego smartfonu są obszerne, choć ciągle nieoficjalne.
Oppo Reno 8T 5G ma trafić do Indii już z początkiem lutego, a jego cena (za wersję 8+256 GB) ma wynieść ok. 32 tys rupii, czyli 392 USD lub 1699 zł. Za taką kwotę będzie proponowany smartfon oparty o procesor Snapdragon 695 oraz pamięci typu LPDDR4x i UFS 2.2. Wyposażenie ma objąć także 6,67-calowy wyświetlacz OLED o 10-bitowej palecie barw, rozdzielczości Full HD+ oraz częstotliwości odświeżania obrazu 120 Hz. W ekranowym otworku znajdzie się 16-megapikselowy aparat do selfie, natomiast na tył obudowy powędruje potrójny aparat z główną matrycą 108 megapikseli oraz dwoma 2-megapikselowcami do makro i rozmywania tła. Oppo Reno 8T 5G zasili akumulator o pojemności 4800 mAh z 67-watowym ładowaniem.
Wcześniej mówiło się, że Oppo Reno 8T 5G pojawi się jako Oppo F23 5G - ale obecnie wszystko wskazuje na to, że modele te - choć będą identyczne - pojawią się osobno, każdy pod swoją nazwą. Oppo F23 5G zadebiutuje w marcu. Krótko po nim, w Indiach pojawić się mają modele serii Oppo Reno 10. Oppo pominie w ogóle serię Reno 9 - a indyjski debiut Reno 10 może być również początkiem globalnej dystrybucji tej serii. Co więcej, Oppo Reno 8T ma również występować w wersji 4G, opartej o procesor MediaTek Helio G99. W tym wypadku nie ma jednak pewności względem terminu premiery.