Nowa zapowiedź - Moto X40 będzie wodoszczelna

Opublikowane:
Odsłuchaj artykuł
Motorola Moto X40 -
Motorola Moto X40 - fot. Lenovo

Producent ponownie zdradził kilka szczegółów na temat Motoroli Moto X40. Tym razem oficjalnie potwierdzono certyfikat szczelności IP i przybliżoną datę premiery.

Nowy post Lenovo na Weibo porównuje nadchodzącą Motorolę X40 do SUV-a, czyli pojazdu łączącego cechy samochodu terenowego z osobowym. SUV-y cieszą się dziś wielką popularnością, stanowiąc dziś 44% sprzedawanych w Europie samochodów, i nie inaczej jest z klasycznie wyglądającymi smartfonami, które niemniej potrafią przetrwać przeciwności natury. Właśnie tym postanowił pochwalić się producent Motoroli.

A zatem wiemy oficjalnie, że Motorola Moto X40 pochwali się szczelnością klasy IP68. Oznacza to pełną odporność na pył i odporność na głębokie zanurzenie, taką, jaką można spotkać w najlepszych flagowcach. Woda nadal może sprawić problemy, zwłaszcza jeśli jest słona lub chlorowana - Samsung narobił już sobie problemów przez reklamy pokazujące smartfony Galaxy w morzu - niemniej jest to nadal duża ochrona sprawdzająca się w wielu sytuacjach. Z pewnością jest to poprawa względem wcześniejszych modeli Motoroli, jak choćby Moto X30 Pro. Ta nie ma certyfikatu IP, co nie oznacza oczywiście że rozpłynie się w deszczu, niemniej producent najwyraźniej nie uznał jej stopnia wodoszczelności za dostatecznie imponujący, by starać się o kosztowny certyfikat.

Nowa zapowiedź oficjalnie potwierdziła coś jeszcze - premiera Moto X40 będzie w Grudniu. Wcześniejsza oficjalna zapowiedź na temat Moto X40 ujawniła z kolei obecność procesora - będzie nim najnowszy Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Nieoficjalne doniesienia wskazują z kolei na 6,7-calowy ekran OLED QHD z 144 Hz odświeżaniem, 60 Mpx aparat do selfie i 50 Mpx aparat główny, a także 5000 mAh baterię z 68 W ładowaniem. Poza Chinami może pojawić się później, prawdopodobnie pod nazwą Moto Edge 40 Pro.

.jpg
Opublikowane:
Autor: Maciej Gorczycki
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!

Aktualności

Wszystkie aktualności

Recenzje

Ekstremalnie poręczny Sandisk Extreme Fit

Ekstremalnie poręczny Sandisk Extreme Fit

19.12.2025

Kiedy zobaczyłem Sandisk Extreme Fit - tę maleńką pamięć masową typu plug-and-stay, pomyślałem sobie, że strasznie długo nikogo nie wkurzały długie i nieporęczne pendrive’y, o które zahacza w laptopie za każdym razem sięgając po coś na biurku albo rozłącza w desktopie sięgając do gniazd USB, żeby podłączyć kolejne urządzenie. więcej

Szkło, stal, ruchoma matryca i jeden cal
Huawei Pura 80 Ultra

Szkło, stal, ruchoma matryca i jeden cal

30.10.2025

Istne szaleństwo: zimna asceza lustrzanego metalu i obiektywy, które obiecują i dostarczają cuda. HUAWEI Pura 80 Ultra to smartfon dedykowany zdjęciom – i w tej dziedzinie wytycza nowe standardy. Krzyczą o tym wielkie szklane osłony obiektywów, których wyspa zajmuje niemal całą szerokość smartfona. Szepcze o tym nienachalnie innowacyjnie ruchoma matryca. więcej

Wszystkie recenzje


mGSM.pl na YouTube

mgsm-premium-icon-small KONTO PREMIUM od 4,92
zł/mies