Pierwszy smartfon LG z technologią 4G

Opublikowane:

LG wprowadziło na rynek Korei Południowej smartfon LG Optimus LTE. Jest to pierwsze urządzenie mobilne w tym kraju, które zapewniając łączność 4G, ma także wysokiej rozdzielczości wyświetlacz IPS.

Optimus LTE jest efektem bliskiej współpracy LG Electronics z jej bliźniaczą spółką - LG Display. Oparto go na platformie Android 2.3 Gingerbread i uzbrojono w dwurdzeniowy procesor z taktowaniem 1,5 GHz. Aby zapewnić użytkownikom przeglądanie multimediów bez obawy o zbyt szybkie wyładowanie się akumulatora, smartfon LG został wyposażony w baterię o sporej pojemności - 1830 mAh. Dobre wrażenie robi również pamięć telefonu. Poza 1 GB RAM-u, smartfon ma 4 GB miejsca do dyspozycji użytkownika, które można jeszcze rozbudować kartami microSD o 32 GB. W zestawie będzie karta 16 GB. Można nim również robić niezłe zdjęcia - ma aparat o rozdzielczości 8 megapikseli z tyłu i dodatkową kamerę o rozdzielczości 1,3 megapiksela z przodu. Dodatkowo, urządzenie umożliwia łatwą wymianę plików elektronicznych poprzez złącze HDMI (High Definition Multimedia Interface) oraz DLNA (Digital Living Network Alliance).
LG wiąże z tym modelem duże nadzieje. Będzie to flagowy smartfon koncernu, który ma pomóc w LG w uzyskaniu "czołowej pozycji na rynku telefonów obsługujących technologię LTE", jak zapowiada dyrektor generalny LG Mobile Communications Company, dr Jong-seok Park.

LG Optimus LTE LG Optimus LTE
LG Optimus LTE
fot. LG

Na postawie informacji producenta

O autorze
adam-lukowski.jpg
Adam Łukowski

Od 25 lat w branży nowoczesnych technologii. Pamięta pierwsze komórki i początki mobilnego internetu, ma za sobą również pracę w poczytnych czasopismach. Od początku istnienia mGSM.pl dostarcza aktualności i recenzuje urządzenia, korzystając z wiedzy i nabytego przez lata doświadczenia.

Artykułów: 16541

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!

Aktualności

Wszystkie aktualności

Recenzje

Szkło, stal, ruchoma matryca i jeden cal
Huawei Pura 80 Ultra

Szkło, stal, ruchoma matryca i jeden cal

30.10.2025

Istne szaleństwo: zimna asceza lustrzanego metalu i obiektywy, które obiecują i dostarczają cuda. HUAWEI Pura 80 Ultra to smartfon dedykowany zdjęciom – i w tej dziedzinie wytycza nowe standardy. Krzyczą o tym wielkie szklane osłony obiektywów, których wyspa zajmuje niemal całą szerokość smartfona. Szepcze o tym nienachalnie innowacyjnie ruchoma matryca. więcej

Wszystkie recenzje


mGSM.pl na YouTube

mgsm-premium-icon-small KONTO PREMIUM od 4,92
zł/mies