
LG pokazało dzisiaj slider QWERTY Optimus Q2, który ma koreańskie oznaczenia na klawiaturze, ale być może pojawi się również na rynkach europejskich. Nowy smartfon LG kusi wyświetlaczem IPS i procesorem Tegra 2 pod obudową.
Telefon był zapowiadany już nieco wcześniej, ale dopiero dzisiaj mieliśmy szansę go obejrzeć ze wszystkich stron. Wyjątkowo jasny wyświetlacz został wykonany w technologii IPS TFT. Ma czterocalową przekątną i pracuje w rozdzielczości WVGA. Jak na model rozsuwany, grubość telefonu jest imponująca: 12,3 mm przy wadze całości 147 gramów. Lekki nie będzie.
![]() |
![]() |
![]() |
|
|
LG Optimus Q2 fot. LG Korea |
|||
Tegra 2 ma pracować z zegarem 1,2 GHz. Nie wiadomo na razie jaką pamięć zafundował Optimusowi Q2 koreański producent. Wiadomo natomiast, że oprócz wyświetlacza dotykowego i pełnej wysuwanej klawiatury, użytkownik będzie miał do dyspozycji także 4 klawisze dotykowe.
Pośród interfejsów bezprzewodowych jest Bluetooth i WiFi w trzech standardach, a zatem smartfon będzie mógł pracować jako przenośny hotspot WiFi. Główny aparat modelu LG Optimus Q2 ma matrycę 5 megapikseli, ale oprócz tego jest jeszcze frontowa kamera do rozmów wideo.
Na podstawie informacji producenta LG Korea


