W sieci znalazła się nie tylko specyfikacja, ale także zdjęcia na żywo, prezentujące najnowszy model producenta i jego wersje kolorystyczne. Dodajmy że globalnie smartfon ten zadebiutuje najprawdopodobniej jako Honor V40 Lite.
Honor V40 Light Luxury Edition ma owalny moduł fotograficzny z czterema aparatami: 64 MP aparat główny (f/1.9) + 8 MP aparat superszerokokątny (120 stopni, f/2.4) + 2 MP aparat do pomiaru głębi + 2 MP aparat makro. Wykorzystuje 32 MP z frontu z obiektywem o jasności f/2.0. Smartfon ma zakrzywiony ekran OLED 1080p o częstotliwości odświeżania 90 Hz, obsługujący 10-bitową głębię kolorów (8 + 2-bitowe), z pojedynczym otworem na frontowy aparat.
Ma baterię o pojemności 3800 mAh i obsługuje szybkie ładowanie 66 W. Do tego układ Dimensity 800U i pamięć UFS 2.1. Za zabezpieczenie biometryczne odpowiadać będzie skaner linii papilarnych umieszczony na ekranie. Honor V40 Light Luxury Edition obsługuje NFC i ma pojedynczy głośnik. Ramka telefonu wykonana jest z plastiku, a tylny panel ze szkła. Całkowita grubość telefonu to 7,64 mm, a waga wynosi 169 gramów.
Źródło: SparrowNews

