R E K L A M A

OnePlus i Hasselblad - efekty tej współpracy zobaczymy już 23 marca

Opublikowane:

OnePlus przez najbliższe trzy lata będzie współpracował z producentem aparatów Hasselblad w celu opracowania nowej generacji systemów kamer, które zobaczymy w przyszłych flagowcach. Na początek w serii OnePlus 9, której premiera odbędzie już się 23 marca.

Oprócz współpracy z Hasselblad OnePlus planuje zainwestować ponad 150 milionów dolarów w rozwój mobilnej fotografii. Pete Lau chce, dzięki tym działaniom, poprawić komfortu korzystania z aparatu w smartfonie. Seria OnePlus 9 będzie dużym krokiem naprzód w kierunku dostarczenia użytkownikom aparatu klasy premium, dzięki wysokiej klasy sprzętowi OnePlus oraz bogatej wiedzy Hasselblad w dziedzinie fotografii tradycyjnej.

OnePlus i Hasselblad - co obejmie to partnerstwo?

Dzięki ścisłej współpracy badawczo-rozwojowej OnePlus i Hasselblad będą pracować nad udoskonaleniem systemów kamer mobilnych w nowych smartfonach OnePlus. Partnerstwo rozpocznie się usprawnieniem oprogramowania, w tym dostrajania kolorów i kalibracji czujników, by w przyszłości objąć jeszcze więcej aspektów wpływających na jakość mobilnej fotografii. Obie marki wspólnie określą standardy technologiczne korzystania z kamery mobilnej i opracują innowacyjne technologie obrazowania, poprzez ciągły rozwój kamery Hasselblad dla urządzeń mobilnych. Oprócz zapewnienia najwyższej jakości aparatu w serii OnePlus 9, obie marki będą współpracować w celu dalszej poprawy komfortu użytkowania i jakości aparatu w perspektywie długoterminowej.

Pojawi się nowy tryb Hasselblad Pro, dzięki któremu kolory będą niezwykle dokładne i naturalne oraz stanowić będą solidną podstawę do późniejszej edycji. Tryb Hasselblad Pro został ulepszony, m.in. dzięki nowemu interfejsowi użytkownika, opartemu na oprogramowaniu do przetwarzania obrazu Hasselblad. Pozwala również profesjonalnym fotografom na kontrolę nad dostrajaniem swoich zdjęć, z możliwością dostosowania czułości ISO, ostrości, czasów ekspozycji, balansu bieli i nie tylko. Użytkownicy mogą również używać 12-bitowego formatu RAW, aby uzyskać jeszcze bogatsze kolory i wyższy zakres dynamiki.

Współpraca będzie obejmować również pionierskie rozwiązania z zakresu obrazowania w kolejnych systemach aparatów OnePlus, takich jak: kamera panoramiczna z polem widzenia 140 stopni, technologia soczewek T zapewniająca błyskawiczne ustawianie ostrości w aparacie przednim oraz obiektyw o dowolnym kształcie (który został wykorzystany po raz pierwszy w serii OnePlus 9), co praktycznie eliminuje zniekształcenia krawędzi na ultraszerokich zdjęciach.

Aparaty i premiera serii OnePlus 9

Globalna premiera serii OnePlus 9 odbędzie się 23 marca i będzie transmitowana online na: http://onepl.us/poland. Smartfony mają być wyposażone w najlepszy aparat w historii marki. W serii OnePlus 9 został wykorzystany niestandardowy czujnik Sony IMX789 w celu stworzenia największego i najbardziej zaawansowanego czujnika aparatu głównego, jaki kiedykolwiek zastosowano w urządzeniu OnePlus. Dzięki możliwości skorzystania z formatu RAW z 12-bitową głębią koloru, będzie oferował do 64 razy bardziej żywe kolory niż wcześniej. Kamera stworzona we współpracy z Hasselblad umożliwia także nagrywanie wideo HDR, a także obsługę przechwytywania wideo 4K 120FPS i 8K 30FPS.

OnePlus

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!