R E K L A M A

Kiedy zadebiutuje seria Huawei P50?

Opublikowane:
Tak może wyglądać nowy Huawei P50 / fot. Let's Go Digital
Tak może wyglądać nowy Huawei P50 / fot. Let's Go Digital

Seria Huawei P50, obejmująca model podstawowy, Pro i Pro+, zadebiutuje już 17 kwietnia. To kolejna odsłon doskonałych smartfonów fotograficznych, jednak tegoroczna edycja może być ograniczona pod względem ilości - co jest konsekwencją amerykańskich sankcji.

Prezentacja nowej serii flagowych smartfonów Huawei P50 odbędzie się 17 kwietnia 2021 roku. Jednak informatorzy twierdzą, że dystrybucja będzie mocno ograniczona. Choć nie podano powodu, prawdopodobnie chodzi o zbyt mała ilość flagowych układów SoC HiSilicon Kirin 9000 - a od zeszłego roku firma nie otrzymała nowych dostaw tych układów.

W tej chwili seria Huawei P50 jest już gotowa do masowej produkcji. Obejmie modele Huawei P50, Huawei P50 Pro i Huawei P50 Pro+. Wersja podstawowa będzie wyposażona w procesor Kirin 9000E, a mocniejsze wersje będą wyposażone w Kirin 9000. Podstawowy model będzie miał 6,1-calowy wyświetlacz, podczas gdy Huawei P50 Pro i Huawei P50 Pro+ otrzymają odpowiednio 6,6-calowe i 6,8-calowe panele. Oczywiście głównymi gwiazdami smartfonów z serii Huawei P50 będą topowe aparaty.

Globalna wersja P50 powinna pojawić się wraz z EMUI 11, natomiast chińska otrzyma HarmonyOS. Smartfon będzie pozbawiony usług Google - zamiast nich użytkownicy otrzymają Huawei Mobile Services i sklep AppGallery.

Chodzą również słychy, że wraz z flagowymi smartfonami premierę będzie miał flagowy tablet - Huawei MatePad Pro2. To urządzenie z procesorem Kirin 9000, obsługujący 5G, który będzie dostępny w dwóch rozmiarach - z 12,2- oraz 12,6-calowym ekranem o wysokiej częstotliwości odświeżania.

Źródło: Gizchina, 2

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!