R E K L A M A

Płynna soczewka w przyszłych flagowcach Huawei

Opublikowane:

Huawei od dawna jest liderem w mobilnej fotografii, a to zobowiązuje. Innowacją, którą możemy się spodziewać w przyszłorocznych smartfonach (potencjalnie w modelach z serii P50) będzie płynna soczewka.

Odpowiedni patent został już złożony (w zeszłym roku), testy właśnie się kończą, a prawdopodobnie w przyszłym roku zobaczymy komercyjne wdrożenie płynnej soczewki - technologii, która umocni pozycję Huawei w mobilnej fotografii. Możliwe, że soczewka ta pracowałaby z niezaprezentowanym jeszcze sensorem Sony IMX782.

Płynna soczewka zapewnia większą szybkość ustawiania ostrości - liczoną w milisekundach - praktycznie tę samą co ludzkie oko. Dlaczego działa to lepiej niż w tradycyjnych obiektywach? W nich zoom uzyskuje się dostosowując odległość między dwoma obiektywami o stałych ogniskowych, zaś płynna soczewka wykorzystuje ciecz do skupiania światła, a zmiana jej kształtu pozwoli lepiej kontrolować obraz i szybciej ustawiać punkt ostrości. Pozwoli to na przykład skuteczniej śledzić poruszające się obiekty. Może też wpłynąć na zwiększoną wytrzymałość całego układu w razie upadku. Technologia ta znalazłaby zastosowanie przede wszystkim wobec teleobiektywu, poprawiając czas ostrzenia i stabilizację obrazu.

Źródło: SparrowNews

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!