R E K L A M A

Koniec z zablokowanymi telefonami w Wielkiej Brytanii

Opublikowane:

Brytyjski urząd telekomunikacyjny Ofcom ogłosił, że operatorzy sieci komórkowych nie będą mogli sprzedawać zablokowanych telefonów w Wielkiej Brytanii od końca przyszłego roku. Ma to ułatwiać użytkownikom zmianę operatora - bezproblemowe przechodzenie z sieci do sieci z tym samym telefonem.

Niektóre firmy - w tym BT/EE, Tesco Mobile i Vodafone - nadal sprzedają telefony komórkowe, których nie można używać w innych sieciach, chyba że są odblokowane. Jest to jednak potencjalnie skomplikowany proces, który dodatkowo nie jest bezpłatny - może kosztować około 10 funtów. Z badań Ofcom wynika, że ponad jedna trzecia osób nie decyduje się na zmianę operatora właśnie przez konieczność odblokowania telefonu. Dodatkowo prawie połowa klientów, którzy próbowali odblokować telefon, miało z tym trudności: występowały duże opóźnienie w uzyskaniu kodu potrzebnego do odblokowania telefonu; kod nie działał lub użytkownicy mogli utracić usługę, jeśli nie zdawali sobie sprawy (przed próbą przełączenia), że ich telefon był zablokowany.

Dlatego operatorzy komórkowi będą mieli zakaz sprzedaży zablokowanych telefonów. Pozwoli to ludziom na bezproblemowe przenoszenie się do innej sieci za pomocą istniejącego telefonu. Nowe zasady wejdą w życie w grudniu 2021 roku.

Źródło: Ofcom

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak
Ten artykuł skomentowano już 1 raz.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 1.
0,0% 
 0,0% 
 100,0% 
prosto
Kiedyś kupiłem żonie iphone 6s bez simlocka za gotówkę. Wsadziliśmy kartę o2. Po paru latach chciała włożyć inną kartę do telefonu. Okazało się, że nie działa. Wyszło na to, że trzeba było wydać około 10 funtów na odblokowanie. Jak się dowiedzieliśmy jeśli włożysz kartę do "czystego" iphone wtedy on blokuje się do konkretnej sieci.
.4.90.86 | 28 Oct 2020, 01:10