R E K L A M A

Samsung Galaxy Z Fold 3 dostanie rysik?

Opublikowane:
fot. Adam Łukowski/mGSM.pl

Powraca plotka o możliwości wyposażenia kolejnego składanego Samsunga w rysik. Nie doczekaliśmy się go w Galaxy Z Fold 2, może zatem doczekamy się w "Trójce"?

Według analityków firmy UBI Research, cytowanych przez koreański serwis The Elec, w kolejnej odsłonie Galaxy Z Fold pojawi się rysik. Wprowadzenie tego elementu będzie jednak wymagać zwiększenia wytrzymałości elastycznego wyświetlacza. Ekran ma otrzymać grubszą warstwę materiału UTG (Ultra Thin Glass), by nie ulegać uszkodzeniom wskutek nacisku rysika.

Rysik ma być również innego typu, niż w modelach serii Galaxy Note. Zamiast technologii Electro-Magnetic Resonance (EMR), zostanie zastosowane rozwiązanie Active Electrostatic (AES). Pozwala ono na zmniejszenie grubości digitizera (nie potrzeba osobnego panelu dla rysika i palca, jak w EMR). Minusem jest konieczność wyposażenia rysika w osobną baterię, a co za tym idzie - większa jego waga. W EMR wystarczył kondensator...

By było ciekawiej, kolejny Galaxy Z Fold ma być pierwszym smartfonem Samsunga wyposażonym w aparat fotograficzny schowany pod wyświetlaczem. Na razie jednak jest nieco zbyt wcześnie, by traktować powyższe informacje jako pewnik. Nowy Fold ma się pojawić dopiero latem przyszłego roku.

Na podstawie informacji The Elec

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!