R E K L A M A

Nowy patent na składany smartfon - jak to wygląda w wykonaniu HTC

Opublikowane:
fot. Lets Go Digital
fot. Lets Go Digital

HTC się nie poddaje i walczy o dawną pozycję na smartfonowym rynku. Przez dłuższy czas skupiony był na rynku VR, ale "wszedł" w sieci 5G wraz z modelem HTC U20, pokazał też tańszy model HTC Desire 20 Pro. Okazuje się też, że zaangażował się nawet w rozwój składanego smartfona.

20 sierpnia 2020 roku w bazie WIPO (Światowe Biuro Własności Intelektualnej) pojawiła się dokumentacja złożona przez HTC Corporation, związana z "Foldable display device", czyli patent na urządzenie ze składanym ekranem.

Opis dotyczy składanego urządzenia, którego zawias umożliwia korzystanie z urządzenia w pozycji półotwartej lub całkowicie otwartej. Po obu stronach telefonu na wysokości zawiasów zamontowano dwa moduły pomocnicze, w których zastosowano różne koła zębate. Systemy te zagwarantują, że elastyczny panel wyświetlacza nie zostanie nadmiernie rozciągnięty podczas procesu składania czy rozkładania i zmniejszy ryzyko powstawania nierówności na ekranie. Dzięki temu mechanizmowi zawias nieznacznie odstaje od obudowy. Pozostaje zatem pytanie, jak to będzie funkcjonować w praktyce.

Elastyczny ekran smartfona HTC znajduje się na zewnątrz po złożeniu urządzenia. Nieco podobną konstrukcję mają Huawei Mate X i Mate Xs, choć one rozkładają się na szerokość (tablet), a nie na długość (klapka). Co więcej, wydaje się, że HTC zdecydował się na wdrożenie pełnego ekranu bez ramki/wcięcia/otworu aparatu. Warto zauważyć, że umieszczenie wyświetlacza na zewnątrz eliminuje potrzebę stosowania oddzielnego wyświetlacza na obudowie, ale w ten sposób elastyczny ekran można znacznie łatwiej uszkodzić.


Dokumentacja patentowa pokazuje, że rozwój tego składanego smartfona HTC jest wciąż na wczesnym etapie. Nacisk położono na zawias, a nie na samo urządzenie mobilne.

Źródło: LetsGoDigital

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!