R E K L A M A

Łagodzenie sankcji? Intel może dostarczać Huawei "wybrane produkty"

Opublikowane:

Najpierw Amerykanie zaostrzyli embargo wobec Huawei - producent został odcięty od dostaw kluczowych komponentów i współpracy z firmami - nawet chińskimi - które korzystają z amerykańskich technologii. Ale nie wszystko stracone - licencję amerykańskiego departamentu handlu otrzymał Intel.

Amerykanie pozwolą Intelowi na dostarczanie chińskiemu gigantowi "niektórych produktów" - taką informacją podzielił się rzecznik amerykańskiej korporacji. Jednak współpraca ta może być realizowana w ograniczonym zakresie - prawdopodobnie chodzi o segment serwerowy i komputerowy Huawei. W ubiegłym tygodniu podobną zgodę uzyskała firma Semiconductor Manufacturing International Corporation, odrzucono natomiast wniosek SK Hynix. Na rozpatrzenie czeka wciąż wniosek Mediateka.

Czy oznacza to zmianę polityki rządu Donalda Trumpa wobec Chin? Raczej nie. Pokazuje natomiast, jak silną pozycję w kwestiach dostaw technologii na globalnych mają Stany - skoro nawet chińscy czy tajwańscy producenci muszą prosić rząd USA o pozwolenie na handel z Huawei...

Źródło: Reuters

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!