R E K L A M A

Huawei na pierwszym miejscu - przebił Samsunga w globalnych dostawach smartfonów

Opublikowane:

Według najnowszego raportu Canalys w drugim kwartale roku Huawei dostarczył - po raz pierwszy - globalnie więcej smartfonów niż jakikolwiek inny producent. Jest to pierwszy kwartał od dziewięciu lat, w którym firma inna niż Samsung czy Apple jest liderem na rynku.

Suche liczby stwierdzają, że Huawei dostarczył 55,8 mln urządzeń, co oznacza spadek o 5% rok do roku. Jednak Samsung sprzedał 53,7 miliona smartfonów, co oznacza spadek o 30% w porównaniu z drugim kwartałem 2019 roku.

Mimo sankcji nałożonych przez Stany Zjednoczone Huawei zdołał pokonać Samsunga pod względem dostaw smartfonów. To zasługa olbrzymiego rodzimego rynku, na którym Huawei w ciągu ostatniego kwartału zwiększył dostawy o 8%. Poza Chinami jest zauważalnie gorzej - dostawy zagraniczne spadły o 27%. Dlatego nie można pominąć faktu, jak dobrze Huawei wykorzystał sytuację gospodarczą w Chinach po zakończeniu epidemii Covid-19. Samsung, z nikłym udziałem w chińskim rynku (mniej niż 1%), nie byłby w stanie tego dokonać. Główne rynki zbytu Samsunga, takie jak Brazylia, Indie, Stany Zjednoczone i Europa, wciąż borykają się z pandemia i kolejnymi obostrzeniami nią spowodowanymi, co nie przekłada się pozytywnie na sprzedaż smartfonów.

Źródło: Canalys

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!