R E K L A M A

Samsungi bez ładowarek w zestawie - czy tworzy się nowy trend?

Opublikowane:

Pomysły Apple są często naśladowane przez innych producentów, ale nie zawsze pomysły Amerykanów będą podobać się użytkownikom. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że do zestawów z nowymi iPhone'ami nie będą dodawane ładowarki. Teraz podobne zakusy ma Samsung.

Pogłoski głoszą, że Apple nie będzie dostarczać ładowarki w pudełku z iPhone'ami 12. A teraz okazuje się, że podobny krok może planować Samsung, choć jeszcze nie wobec modeli zaplanowanych w tym roku (tzn. że modele z rodziny Note 20 nie ucierpią). Co by oznaczało, że już przyszłoroczny, kolejny flagowiec z serii Galaxy S może być sprzedawany bez ładowarki.

Jakie są przyczyny takiej decyzji? Oczywiście finansowe - brak ładowarek w zestawach pozwoli zaoszczędzić producentowi masę pieniędzy i osiągać większe zyski na akcesoriach sprzedawanych oddzielnie, tj. szybkich ładowarkach i ładowarkach bezprzewodowych. Można też podkreślać aspekt środowiskowy, tj. generowanie mniejszej ilości odpadów elektronicznych. Ale nie łudźmy się - i tak chodzi przede wszystkim o pieniądze. I wątpliwe, by korzyści finansowe przełożyły się na konsumentów - po prostu zwiększą marże i zyski technologicznych gigantów.

Źródło: Beebom

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!