Apple znów zmniejsza SIM-y

Opublikowane:
Odsłuchaj artykuł

Dopiero co w ruch szły nożyczki zmniejszające rozmiar standardowych SIM-ów do potrzeb nowych modeli iPad-a i iPhone'a, a Apple znów planuje według Reuters operację odchudzającą. Mniejszy SIM - więcej miejsca w obudowie.

Wiadomość ta dotarła do serwisów informacyjnych poprzez Orange. Apple miałoby poprzez kolejną operację pomniejszającą uzyskać możliwość większego odchudzenia swoich urządzeń. Wszak każda dziesiąta milimetra się liczy w przypadku ścisłego upakowania podzespołów. Informacja o propozycji nowego standardu dla kart SIM została potwierdzona również przez przedstawiciela ETSI (Europejski Instytut Norm Telekomunikacyjnych), który zastrzegł, że wydanie decyzji o wprowadzeniu nowego standardu może potrwać nawet rok i dłużej. Czas ten jest zależny od zgody lub sprzeciwu firm związanych z branżą i procesem standaryzacji.

Obserwuj nas w Google News Obserwuj
Mini- i micro-SIMMini- i micro-SIM
fot: Justin Ormont, Wikipedia

Zdaje się, że zarówno Orange, jak i innym operatorom ruch ten się spodoba. Akceptacja i radość operatorska została wyrażona złotymi usty Anne Bouverot, szefowej oddziału usług mobilnych w Orange: Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że Apple w zeszłym tygodniu zgłosiło ETSI potrzebę zmniejszenia kart SIM, zmniejszenia idącego dalej niż to dokonane w przypadku iPhone'a 4 i iPad-a. Przy okazji można się było dowiedzieć, że ruch jest sponsorowany przez kilku wiodących operatorów, w tym właśnie Orange.

Pierwsze urządzenia wykorzystujące jeszcze mniejsze karty SIM - bo zgoda na standard wydaje się nieunikniona - mogą pojawić się na rynku najwcześniej w przyszłym roku. Sugeruje się, że inni producenci powinni również wykorzystać lepszy standard, który wpływa na wagę i rozmiary - czyli cechy kluczowe dla wygodnego korzystania z urządzeń przenośnych. Apple nie komentuje doniesień.

Zgadzam się, że rozmiar karty SIM ma kluczowe znaczenie w przypadku... zegarko-telefonów. Chińczycy naprawdę potrafią wykorzystać każdą dziesiątą milimetra w obudowie, ale w przypadku iPad-a? Wolne żarty. Chodzi o kolejną standaryzację do której dostosować będą musieli się inni. Biorąc pod uwagę popularność produktów Apple, ci operatorzy którzy nie zaakceptują warunków sprzedaży urządzeń mobilnych firmy z Cupertino, zostaną po prostu wykluczeni z podziału tortu nadziewanego zielenią. Więcej zostanie dla innych. Użytkownikom jest raczej wszystko jedno, przynajmniej dopóki kupują iPhone'a i iPad-a w atrakcyjnych abonamentach. A o Apple znowu się mówi, pomimo braku premiery kolejnego iPhone'a.

Na postawie informacji serwisu Reuters

O autorze
jacek-filipowicz.jpg
Jacek Filipowicz

Dziennikarz specjalizujący się w rynku urządzeń elektronicznych, ze szczególnym uwzględnieniem urządzeń przenośnych, telefonów, smartfonów i tabletów. Związany z katalogiem mGSM.pl od początku istnienia serwisu. Od 2012 roku pełni funkcję redaktora naczelnego. Autor testów, recenzji, aktualności.

Artykułów: 2038

Ten artykuł skomentowano już 3 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!

R E K L A M A
Opinie nie są weryfikowane.
icon up
0,0% 
icon down
 33,3% 
icon unknown opinion
 66,7% 
Opinia neutralna

Nimirizinii

@down
Ale to w sensie że Apple chce pokazać jaką jest wielką firmą a nie autor newsu. PS. ja też nie lubię wiewiórek w potrawce.


R E K L A M A
Opinia neutralna

Nimirizinii

A myślałem że Apple jest choć trochę dobrą firmą... Cena ZAWSZE musi być wysoka. A co do newsu to próba pokazania jaką Apple jest wielką firmą i że będą wyznaczać standardy.
Przeczytaj użytkowniku, zamiast przebiegać wzrokiem. Zarzucać mi reklamę Apple, to jak twierdzić, że lubię wiewiórki w potrawce. Podpowiem: nie lubię wiewiórek. W potrawce.

Opinia negatywna

m2marek

Nie wydaje mi się aby kolejne zmniejszenie SIM-ów wpłynęło na obniżenie wagi czy rozmiarów przyszłych telefonów i tabletów. Z pewnością jednak zróżnicowanie rodzajów kart SIM z pewnością podniesie ich koszt produkcji.


R E K L A M A

Aktualności

Wszystkie aktualności

Recenzje

Wszystkie recenzje


Ostatnio przeglądane

mGSM.pl na YouTube

mgsm-premium-icon-small KONTO PREMIUM od 4,92
zł/mies