R E K L A M A

Samsung Galaxy S20 - czyli smartfony bez kompromisów

Opublikowane:
Rodzina Samsung Galaxy S20
Rodzina Samsung Galaxy S20
fot. Adam Łukowski/mGSM.pl

Najnowsza seria flagowców firmy Samsung to smartfony dla użytkowników poszukujących bezkompromisowych rozwiązań. W modelach Galaxy S20 5G, Galaxy S20+ 5G oraz Galaxy S20 Ultra 5G Samsung zawarł najlepsze rozwiązania, jakie ma do zaoferowania. Zobacz, dlaczego modele serii Galaxy S20 można nazwać bezkompromisowymi!

Wiodące technologie

W smartfonach z rodziny Samsung Galaxy S20 znajdziemy najlepsze i najbardziej zaawansowane rozwiązania, stworzone przez inżynierów firmy Samsung oraz firmy partnerskie. Wszystkie modele Samsung Galaxy S20 mają wyświetlacze Infinity-O, z minimalistycznym, dyskretnym wycięciem na przedni aparat. Technologia Infinity Dynamic AMOLED gwarantuje wysoką jakość obrazu ze znakomitym odwzorowaniem kolorów. Wyświetlacze wspierają również technologię HDR10+, a dzięki zastosowaniu szybszej częstotliwości odświeżania 120 Hz - zapewniają wyjątkową płynność obrazu.

We wszystkich modelach Samsung Galaxy S20 znajdziemy wysokiej klasy aparaty fotograficzne, a najbardziej zadziwiający spotkamy w modelu Galaxy S20 Ultra 5G. Matryca 108 megapikseli oferuje nowe możliwości w zakresie fotografii mobilnej, a technologia łączenia dziewięciu pikseli w jeden zapewnia jeszcze lepszą jakość zdjęć nocnych. Aparat z zaawansowanym teleobiektywem pozwoli natomiast na uchwycenie odległych przedmiotów. Nagrywanie filmów w 8K docenią miłośnicy ruchomych obrazków, którym nie umknie już teraz żaden detal rejestrowanego świata. Wprost z wideo 8K można też uzyskać klatki zdjęć o rozdzielczości 33 MP.

Spójna stylistyka

Nowe modele cechuje spójny styl. Wodoszczelna obudowa, metalowa ramka, zapewniająca wysoką sztywność i solidność konstrukcji, tył pokryty szklaną taflą z wyraźnie zaakcentowanymi, ciemnymi oprawkami aparatów fotograficznych. Echa tej stylistyki znajdziemy również w innych tegorocznych modelach Samsung - można zatem mówić o unikalnym, firmowym stylu. Modele z serii Galaxy S20 są dostępne w kilku kolorach, wśród których warto wyróżnić wyjątkowo kobiecy róż oraz miły dla oka błękit.

Innowacyjne oprogramowanie

Seria smartfonów Galaxy S20 oferuje szereg funkcji, dzięki którym korzystanie z urządzeń jest szybsze i przyjemniejsze. Interfejs użytkownika One UI 2.0 jest wygodny i intuicyjny dla użytkowników. Działanie oprogramowania wspiera sztuczna inteligencja, która uczy się naszych zachowań i optymalizuje wydajność oraz zużycie energii. Smartfony są przy tym wyjątkowo bezpieczne. Modele Galaxy S20 wyposażono w Samsung Knox, kompleksową platformę zabezpieczeń, która chroni zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie.

Funkcjonalność smartfonów Galaxy S20 podnosi jeszcze zewnętrzny ekosystem rozwiązań, takich jak np. Samsung Health czy SmartThings. Użytkownikom, którzy chcieliby wykorzystać smartfony Galaxy w pracy, z pewnością do gustu przypadnie funkcja Samsung DeX. Za jej pomocą można pracować na smartfonie, jak na komputerze. Wystarczy podłączyć zewnętrzny monitor lub telewizor, mysz i klawiaturę, by korzystać z multitaskingu w aplikacjach w trybie pełnoekranowym.

Pełne wsparcie dla aplikacji firm trzecich

Smartfony z serii Galaxy S20 wykorzystują najpopularniejszy mobilny system operacyjny - Android, w wersji 10, z pełnym wsparciem i aktualizacjami. W oprogramowaniu smartfonów znajdziemy wszystkie znane i lubiane usługi Google: Gmail, Google Maps, Google Chrome czy YouTube oraz Google Pay. Wszystkie te aplikacje są preinstalowane na smartfonach Galaxy i otrzymują regularne, automatyczne aktualizacje. Dodatkowym bonusem jest dostęp do usługi YouTube Premium za darmo przez cztery miesiące.

Seria Samsung Galaxy S20 doskonale współpracuje także z rozwiązaniami Microsoft. Smartfony pozwalają korzystać z chmury OneDrive, mają także preinstalowany pakiet usług Microsoft 365, czyli popularne aplikacje Word, Excel czy Powerpoint. Wspomniana wcześniej funkcja Samsung DeX pozwala uruchomić je w trybie pełnoekranowym - czyniąc ze smartfonów z serii Galaxy S20 znakomity zamiennik komputera. W Galaxy S20 znajdziemy też rozwiązanie Połącz z Windows, które pozwala na wysyłanie wiadomości, zarządzanie powiadomieniami, synchronizowanie zdjęć i klonowanie ekranu telefonu na komputerach PC, a nawet kopiowanie i wklejanie działające między smartfonem a komputerem.

Wydajność bez kompromisów

Smartfony serii Galaxy S20 wyposażono w firmowe procesory Exynos 990, wykonane z zastosowaniem nowego procesu technologicznego - litografii 7 nm. Wszystkie modele Samsung Galaxy S20 mają 8 lub 12GB pamięci operacyjnej, co zapewnia bezpośrednie przełożenie na wysoką płynność działania. Pamięci na pliki również nie powinno zabraknąć. Smartfony wyposażono bowiem w 128 GB pamięci wewnętrznej oraz gniazdo kart pamięci microSD obsługujące pojemności aż do 1 TB. Każdy z Galaxy S20 ma układ szybkiego ładowania baterii, a także możliwość ładowania bezprzewodowego i bezprzewodowego udostępniania energii innym urządzeniom.

Niesamowite aparaty

Smartfony firmy Samsung od lat słyną z wysokiej jakości zdjęć i filmów. Nie inaczej jest w najnowszej rodzinie flagowców Galaxy S. We wszystkich trzech modelach znajdziemy wysokiej klasy aparaty fotograficzne, zapewniające znakomitą jakość ujęć w każdych warunkach. Aparaty dysponują skuteczną stabilizacją, a także trybem nocnym, który sprawdza się szczególnie dobrze w miejskich sceneriach fotografowanych po zmroku.

W oprogramowaniu aparatów znajdziemy również ciekawą, nową funkcję Single Take (Jedno ujęcie), ułatwiającą rejestrowanie ulotnych chwil. Nie trzeba zastanawiać się, jak ma wyglądać ujęcie: aparat rejestruje dany moment, a następnie tworzy na jego podstawie szereg ujęć i nagrań.

Model Samsung Galaxy S20 Ultra 5G został dodatkowo wyposażony w specjalny teleobiektyw, pozwalający uzyskiwać duże zbliżenia bez utraty jakości zdjęcia. Aparat oferuje nie tylko przybliżenie 10 czy 30x z zachowaniem wysokiej ilości szczegółów, ale umożliwia również zoom100x - rzecz niespotykaną dotąd w smartfonach. Obiektyw ten umieszczono płasko w obudowie, wykorzystując konstrukcję podobną do peryskopu - dzięki czemu smartfon zachował smukłą formę.

Nie można nie wspomnieć o filmowaniu. Poza możliwością nagrywania w wysokiej rozdzielczości 8K, możemy też przechwytywać wybrane klatki filmów 8K jako wysokiej jakości zdjęcia 33MP. Można również nagrywać z różnymi efektami rozmywania tła i przełączać się pomiędzy obiektywami podczas nagrywania. Stabilizacja Super Steady zapewnia płynne ujęcia nawet w niezbyt sprzyjających warunkach.

Smart Switch

Smartfony firmy Samsung wspierają użytkownika już od pierwszego włączenia. Niezależnie od tego, z jakiego smartfonu korzystaliśmy dotąd, przejście na nowy model Samsung Galaxy jest niezwykle łatwe. Aplikacja Smart Switch pozwala w prosty i szybki sposób przenieść dane, aplikacje, a nawet ustawienia ze starego smartfonu na nowy Galaxy S20. Funkcja ta działa nawet ze smartfonami z innym systemem operacyjnym.

Koniec z kompromisami!

Smartfony Galaxy S20, Galaxy S20+ oraz Samsung Galaxy S20 Ultra to urządzenia, które nie wymuszają na użytkownikach żadnych kompromisów. Począwszy od wygodnej konfiguracji, poprzez intuicyjny interfejs, świetny ekran, zadziwiające aparaty, na wysokiej wydajności i akumulatorach zapewniających nawet dwa dni działania kończąc - otrzymujemy wszystko, co powinien oferować nowoczesny flagowiec. To smartfony, w których znajdziemy wszystkie najlepsze elementy, jakie oferuje firma Samsung.

I choć niniejszy artykuł powstał we współpracy z firmą Samsung, mogę was zapewnić, że podpisuję się pod wszystkimi powyższymi stwierdzeniami. Seria Galaxy S20, którą miałem okazję wypróbować w ciągu ostatnich kilku miesięcy, upewniła mnie, że producent ciągle "trzyma formę" i oferuje nam swoje najlepsze rozwiązania. Rekomenduję je z czystym sumieniem.

Materiał powstał we współpracy z firmą Samsung

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!