Hammer zapowiedział oficjalnie premierę Explorera, który był pokazywany podczas targów IFA w Berlinie. To pierwszy smartfon firmy mPTech, którego stylizację zaprojektowano w Polsce.
Ten 5,7-calowy smartfon z ekranem HD+ IPS w formacie 18:9, jest zabezpieczony szkłem Gorilla Glass i ma wzmocnioną obudowę z tworzywa, wraz z elementami ze stali. Co istotne, to pierwszy smartfon marki z najwyższym certyfikatem IP69 potwierdzającym odporność na wodę i pył. Wytrzymałość przed zderzeniami i upadkami została z kolei określona zgodnie z normą IK07/droptest 1,5 m. Na uwagę zasługuje także fakt, że sam ekran zabezpieczają również dodatkowe bumpery, a wszystkie porty (USB-C i minijack) są wodoodporne, co w praktyce oznacza, że gumowe zaślepki nie są potrzebne. Smartfon ma ponadto uchwyt na smycz, a także NFC umożliwiające płatności zbliżeniowe. Wyposażony jest również w funkcjonalny wskaźnik laserowy, który może stanowić nieocenione wsparcie w trakcie wszelkich prac, prezentacji i pomoc w razie niebezpieczeństwa. Ponadto, Explorer jest wyposażony w smart tackę na karty SIM, do której jest dostęp z boku i to bez użycia specjalnej igły. Może okazać się to szczególnie przydatne, gdy często podróżujemy i zmieniamy karty, np. ze swojej na lokalnego operatora.
Fot. Adam Łukowski/mGSM.pl
Explorer jest wyposażony w aparaty 13 Mpx i 8 Mpx oraz akumulator 5000 mAh wsparty funkcją Express Charging. Za jego wydajność odpowiada 4-rdzeniowy procesor oraz 3 GB pamięci RAM. Na multimedia przeznaczono 32 GB pamięci flash, które można rozszerzyć dzięki karcie microSD o dodatkowe 128 GB. Hammer Explorer pracuje pod kontrolą czystego systemu Android 9.0 Pie z GMS.
fot. Hammer
Projekt Explorera jest rozwojowy. Producent planuje w przyszłości wprowadzić dedykowane akcesoria do modelu, o czym mają świadczyć m.in. specjalne piny na pleckach urządzenia. Prace projektowe dotyczą zewnętrznej, wodoodpornej baterii oraz specjalistycznych uchwytów (rowerowego/samochodowego), które będą przymocowywane łatwo i szybko na magnesy do wspomnianych pinów oraz trwale, na śruby, do zastosowań ekstremalnych. W ramach przedsprzedaży, każdy klient po zakupie telefonu otrzyma kartę na dowolne zakupy o wartości 100 zł, a także gwarancję wydłużoną do 36 miesięcy. Cena to 1099 zł.
na podstawie: Hammer










