R E K L A M A

Smartfony premium i zyski w drugim kwartale roku - kto zarobił najwięcej?

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak
fot. Counterpoint

Apple najlepiej radzi sobie w segmencie smartfonów premium. W drugim kwartale roku do tej właśnie firmy należało 43% zysków z telefonów w cenach powyżej 400 dolarów. Na dodatek przychody Apple'a w drugim kwartale 2018 roku były kilkukrotnie wyższe niż w przypadku Samsunga, daleko w tyle zostały też największe chińskie marki.

Według nowych raportów dostarczonych przez Counterpoint Research, udział firmy Apple w globalnych zyskach z telefonów komórkowych pozostał znacznie większy niż łączne zarobki wszystkich innych producentów telefonów komórkowych na całym świecie.

W drugim kwartale roku Apple wygenerował 64-procentowy udział w zyskach. Samsung wypracował niższy przychód - 17%, a najwięksi chińscy producenci (Huawei, OPPO, Vivo i Xiaomi) zanotowały kilkuprocentowy udział w zyskach z telefonów. Pozostały jeden procent to zyski ponad 600 innych marek firmujących smartfony swoim logiem.


Apple zdominował też inny segment rynku - smartfony premium. Otóż w podziale na segment cenowy należy do niego:

  • 88% rynku smartfonów wycenionych na ponad 800 dolarów,
  • 43% rynku smartfonów w cenach 600-800 dolarów - tutaj jego największą konkurencją jest Samsung z 41-procentowym udziałem,
  • 22% rynku smartfonów w cenach 400-600 dolarów - taki sam udział ma Oppo, nieco słabszy wynik wypracował Samsung, Huawei, Xiaomi i OnePlus.

Łącznie w całym segmencie premium Apple ma 43-procentowy udział, Samsung może się pochwalić 24% zysków ze smartfonów premium, dalej jest Oppo (10%), Huawei (9%), Xiaomi (3%) i OnePlus (2%).

Na podstawie Appleinsider, Counterpoint - Chinese Brands Handset Profit..., Counterpoint -- Apple Captured 43% of...; czytane: 2348 razy.

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!