R E K L A M A

Samsung Galaxy A7 z potrójnym aparatem zaprezentowany oficjalnie!

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Samsung Galaxy A7
Samsung Galaxy A7
fot. Samsung

Samsung zaprezentował swój pierwszy smartfon z potrójnym aparatem fotograficznym. Model nazwano Samsung Galaxy A7... Brzmi znajomo?

Samsung znów "namącił" w oznaczeniach. Mieliśmy już model Galaxy A7, jak również A7 2016 czy A7 2017... Nowy, nazwano po prostu Galaxy A7 - bez żadnego dopisku. Z jednej strony można pochwalić ujednolicenie nazewnictwa - z drugiej - jak klienci połapią się, o którym A7 mowa? Trzeba posługiwać się dodatkowym oznaczeniem, albo po prostu w myśli nazywać go A7 2018.

Zostawmy jednak nazewnictwo i zajmijmy się telefonem. Tu - najważniejszy jest nowy aparat fotograficzny. Ma trzy matryce i obiektywy. Główna ma 24 megapiksele i jasny obiektyw f/1.7, zatem jej żywiołem będą zdjęcia w słabszym oświetleniu - szczególnie, że ma możliwość łączenia czterech sąsiadujących pikseli w jeden większy, by przechwycić więcej światła kosztem zmniejszenia rozdzielczości zdjęcia. Kolejna z matryc ma 8 megapikseli i szerokokątny obiektyw o polu widzenia 120 stopni i przysłonie f/2.4. Ostatnia, 5-megapikselowa matryca z obiektywem f/2.2 zbiera informacje o głębi ostrości i wspomaga cyfrowe rozmywanie tła. Do kompletu jest przedni aparat f/2.0 do selfie z matrycą 24 Mpx i diodą LED. Nie zabrakło sztucznej inteligencji, efektów cyfrowych czy AR Emoji.

Prócz potrójnego aparatu, Samsung Galaxy A7 2018 ma 6-calowy, AMOLED-owy wyświetlacz Infinity Display o rozdzielczości Full HD+ oraz ośmiordzeniowy procesor o taktowaniu 2,2 GHz. Ten może być jednak inny - zależnie od docelowego rynku. Pamięć operacyjna występuje w wersjach 4 lub 6 GB, zaś wewnętrzna - 64 lub 128 GB. Co ciekawe, modele z pamięcią 128 GB nie będą mieć gniazda na kartę microSD. Dostępność poszczególnych wersji będzie się różnić pomiędzy rynkami. W Polsce, zapewne, pojawi się wariant najsłabszy... ale może Samsung pozytywnie nas zaskoczy? O tym dowiemy się po uroczystej premierze, którą zapowiedziano na wieczór 11 października. Na razie wiadomo, że przewidziano wersje:

  • 4 GB RAM, 64 GB flash + microSD do 512 GB
  • 4 GB RAM, 128 GB flash
  • 6 GB RAM, 128 GB flash

Wyposażenie obejmie ponadto dwuzakresowe Wi-Fi, Bluetooth 5.0, ANT+, USB Type-B, GPS, Glonass, BeiDou i żyroskop, będzie też oczywiście LTE kat. 6. NFC ma być opcjonalne, ale mocno liczę, że u nas go nie zabraknie. Pracujący pod kontrolą Androida 8.0 smartfon zasili akumulator o pojemności 3300 mAh. Będzie również Bixby i nagłośnienie Dolby Atmos, nie zabraknie również minijacka. Na tyle ani przodzie nie widać natomiast czytnika linii papilarnych, ale nie zapomniano o nim. Popatrzcie na bok - połączono go z klawiszem włącznika!

Na razie wiemy za to, że przewidziano cztery wersje kolorystyczne, a obudowa ma wymiary 159,8 x 76,8 x 7,5 mm. Nowy Samsung Galaxy A7 2018 waży 168 g, a jego ceny poznamy zapewne dopiero w październiku.

Na podstawie informacji Samsung; czytane: 4776 razy.

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł skomentowano już 2 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 2.
0,0% 
 0,0% 
 100,0% 
Piotr
Zdaje się że to kolejna seria A pozbawiona certyfikatu IP68. To oznacza że nie będzie wodoodporny.
.133.138.32 | 21 Sep 2018, 08:09
qaz
Redakcjo,
Cyt:"...połączono go z klawiszem włącznika!" Tak się składa, że w j.polskim nie ma słowa "włącznik".
Lepiej:"...połączono go z klawiszem włączania"
Szanowny Użytkowniku, raczysz się mylić, co najsprawniejszym językoznawcom się zdarza. Jako znawca języka polskiego masz zapewne na półce słownik prof. Doroszewskiego. Zajrzyj tam proszę. Człowiek uczy się przez całe życie. Pozdrawiam. (jf)
.112.3.53 | 20 Sep 2018, 20:09