R E K L A M A

Minimalistyczny telefon od Szwajcarów

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak

Być może nazwa Punkt nic wam nie mówi, jednak ten szwajcarski producent zaprezentował właśnie drugą wersję swojego nietypowego telefonu. O wyglądzie kalkulatora, ograniczonej funkcjonalności i zaskakującej cenie.

Punkt MP02 to telefon dla prawdziwych minimalistów z potężnymi portfelami. Co go wyróżnia? Przede wszystkim solidna budowa, wraz z ekranem chronionym przez szkło Gorilla Glass 3. Po drugie klawiatura numeryczna, minimalistyczny interfejs tekstowy (monochromatyczny, z elementami w kolorze czerwonym) i prosta nawigacja. Po trzecie obsługa sieci 4G LTE - pierwszy model, MP01, tego nie miał. Podkreślić można też aspekt bezpieczeństwa, za który odpowiada platforma BlackBerry Secure, wbudowana w urządzenie w procesie produkcji. Funkcjonalność obejmuje połączenia głosowe, SMS-y, kontakty, notatki, alarm, zegar, stoper, kalkulator, kalendarz oraz tethering internetu i tryb samolotowy.

Telefon dostępny jest w jedynym słusznym kolorze - czarnym. Ma kompaktowy rozmiar i waży 100 gramów. Jego specyfikacja obejmuje 2-calowy ekran o rozdzielczości 320x240 pikseli, procesor Qualcomm Snapdragon 210, 2 GB pamięci RAM LPDDR3 i 16 GB pamięci wbudowanej eMMC 4.5. Wśród modułów łączności oferuje Wi-Fi IEEE 802.11 b/g/n 2.4 GHz, Bluetooth v4.1, A2DP, USB 2.0 z gniazdem USB-C oraz GPS zA-GPS i obsługą systemu GLONASS. Całość zasila bateria o pojemności 1280 mAh. jeśli zainteresował was ten model, to możecie go zamówić na stronie producenta w cenie 329 euro. Dlaczego ktoś miałby chcieć go kupić, to już inne pytanie...

Na podstawie The Verge; czytane: 5607 razy.

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak

Ten artykuł skomentowano już 1 raz.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 1.
0,0% 
 0,0% 
 100,0% 
Anna
Przesyt smartfonami i mamy powrót do klasyki gatunku w nowym wykonaniu lub powrót do przeszłości, jak kto lubi.
.63.241.35 | 20 Sep 2018, 13:09