R E K L A M A

ZTE Nubia Z18S z dwoma ekranami coraz bliżej debiutu?

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
ZTE Nubia Z18S
ZTE Nubia Z18S
fot. NTK95 przez YouTube

Kilkanaście tygodni temu pisaliśmy o koncepcyjnym smartfonie Nubia Z18S z dodatkowym ekranem z tyłu obudowy. Wygląda na to, że prace nad tym urządzeniem dobiegają końca, bowiem pojawił się film ukazujący działający egzemplarz.

Klip jest nieoficjalny, ale faktycznie pokazano na nim działający smartfon. Przód mocno przypomina zaprezentowaną niedawno Nubię Z18, ale tył to coś zupełnie nowego. Lekko zaokrąglone plecki kryją dodatkowy, pełnofunkcjonalny i kolorowy ekran. Jest on wyraźnie mniejszy od frontowego i ma szersze obramowanie - ale widać na nim normalny interfejs systemowy, co wskazuje, że umożliwia on korzystanie ze wszystkich funkcji telefonu. Obudowa jest grubsza, niż w Nubii Z18, a na jej boku widać wcięcie, kryjące zapewne czytnik linii papilarnych zintegrowany z włącznikiem.


ZTE Nubia Z18S
wideo: NTK95 przez YouTube

Całość zdaje się odpowiadać wyglądowi urządzenia, jaki znamy z grafiki opublikowanej z początkiem lipca. Pojawienie się filmu z działającym prototypem może sugerować, że opisywany wcześniej telefon rzeczywiście powstał i możliwe, że już niedługo zostanie oficjalnie ogłoszony. Naturalnie, pod warunkiem, że ZTE odważy się na wypuszczenie tak nietypowego urządzenia. Jak dotąd, żaden telefon z dodatkowym ekranem (a proponowały go np. YotaPhone czy Hisense) nie podbił rynku - ale ZTE podejmuje próbę z normalnym, kolorowym ekranem zamiast e-inka. Co taki ekran może dać? Poza energooszczędnością, może pomóc np. przy kadrowaniu selfie wykonywanych tylnym aparatem albo może pełnić rolę touchpadu do obsługi interfejsu na głównym ekranie. Możliwe, że ZTE ma na niego jeszcze jakieś inne pomysły - skoro prace wykroczyły już poza przysłowiowe deski kreślarskie...

Na podstawie informacji NTK95 przez YouTube i Slashleaks; czytane: 1838 razy.

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!