R E K L A M A

Samsung z samonaprawialną obudową?

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Niestety, samo się nie sklei...
Niestety, samo się nie sklei...
fot. Adam Łukowski/mGSM.pl

Samsung złożył wniosek patentowy dotyczący specjalnej powłoki oleofobowej, mającej zdolności samoregeneracji.

Samonaprawialne tworzywa nie są niczym nowym. Obudowy, mające zdolność maskowania mniejszych zarysowań stosowało już LG w swych przełomowych modelach LG G Flex i G Flex2. Wówczas było to jednak "tylko" tworzywo. Teraz - mowa o szkle.

Powłoka oleofobowa jest obecnie stosowana w droższych smartfonach. Zmniejsza ona stopień podatności szkła na zabrudzenia, ułatwia również poślizg palca i usuwanie jego śladów. Ta, którą patentuje Samsung, ma dodatkowo zdolność samoregeneracji. Niestety, nie możemy liczyć, że potłuczone szkło w magiczny sposób samo się poskleja... Ale za to będziemy mogli cieszyć się mniejszą ilością drobnych rys podczas dłuższej eksploatacji telefonu.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że nowoczesne, odporniejsze na stłuczenie szkła, nie są zbyt odporne na zarysowania, co udowodniły liczne testy. A zatem, dopiero połączenie ich z regenerującą się powłoką opracowaną przez Samsunga, może być strzałem w dziesiątkę. Pytanie, jak ta powłoka sprawdzi się w codziennym, zwykłym użytkowaniu, poza laboratorium...

Na podstawie informacji Sammobile; czytane: 3369 razy.

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!