R E K L A M A

Rosjanie pokazują wnętrzności Galaxy Note 9

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak
fot. hi-tech.mail.ru

Rosyjski serwis zajął się rozebraniem na części najbardziej oczekiwanego smartfonu lata, czyli modelu Samsung Galaxy Note 9, który wczoraj miał swoją premierę.

Co się ukrywa we wnętrzu smartfona? Jak bardzo Note 9 różni się od swojego poprzednika? Jak bardzo jest wytrzymały? Jak wygląda jego nowy system chłodzenia? Sprawdzili to autorzy strony Hi-Tech Mail.Ru razem z firmą Tech-Town. Najpierw zobaczcie, jak nowy Samsung wygląda w środku:


To tylko wybór zdjęć, więcej znajdziecie tutaj.

Do jakich wniosków doprowadziła analiza wnętrza urządzenia? Zewnętrznie Galaxy Note9 i Note8 są prawie takie same. Ale wewnątrz zasadniczo się różnią - i to na korzyść nowszego modelu.

Zacznijmy od tego, co jest podobne. Wszystkie elementy są klejone, a złącza gumowane - spełnione są tu standardy ochrony przed wodą, zgodnie z IP68. Modele aparatów są porównywalne, przesunięte zostało tylko złącze do mocowania skanera linii papilarnych - wcześniej było obok aparatów, teraz jest pod nimi. Zmieniło się natomiast mocowanie rysika - mechanizm jest bardziej elastyczny i niezawodny. W Note 8 złącze ładowania było jednym z elementów, który najczęściej ulegał uszkodzeniom. A jego naprawa wymagała wymiany płyty głównej. Teraz jest to dużo prostsze, szybsze i tańsze. W Galaxy Note 9 większy jest też głośnik i akumulator - przypomnijmy, ze Note 9 ma 4000 mAh, zaś Note 8 ma baterię o pojemności 3300 mAh. Na dodatek w modelu Note 9 zastosowano mocny i wydajny procesor, który może mocno się rozgrzewać, ale nie będzie to zauważalne dla użytkownika dzięki nowemu systemowi chłodzenia.

Podsumowując: Samsung Galaxy Note 9, pomimo ogólnego, zewnętrznego podobieństwa do Note 8, jest zupełnie inny w środku. W najnowszym smartfonie producent pozbył się niedopracowanych i zbędnych połączeń, wzmocnił problematyczne miejsca (mocowanie rysika, złącze ładowania), poprawił system usuwania ciepła z procesora, poprawił głośnik i umieścił większą baterię - wszystko w tej samej obudowie, którą miał Note 8. Dzięki temu wzrosła łatwość konserwacji i potencjalnej naprawy, niższa będzie też cena takiej usługi. Najsłabszy punkt - i najdroższy element zastępczy - to zakrzywiony ekran, zmontowany z ramą obudowy. Nie da się go wymienić oddzielnie.

Teraz czekamy, aż nad nowym dziewiątym Notem poznęca się autor kanału JerryRigEverything.

Na podstawie Hi-tech.mail.ru; czytane: 3024 razy.

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!