R E K L A M A

Już jest! Oficjalnie przedstawiamy wam Androida 9 Pie

Opublikowane:

Miało być Pistachio lub Pineapple, ale teraz oficjalnie okazało się, że dziewiąta wersja Androida będzie nazywać się Pie. Zobaczcie, co nowego wnosi najnowsza wersja mobilnego systemu od Google. I kto ją dostanie w pierwszej kolejności.

Nowych funkcji i zmian w interfejsie systemu Android w wersji 9 Pie jest sporo. Możecie zapoznać się ze szczegółami na oficjalnej stronie tej wersji systemu, a poniżej oferujemy wam szybki przegląd wybranych nowości:

  • Przede wszystkim nowy pasek nawigacyjny w postaci belki, za pomocą której będziemy m.in. przełączać się między aplikacjami i przechodzić do ekranu głównego - czyli to, co do tej pory robiliśmy przy pomocy trzech odrębnych przycisków/ikon.
  • Przy liście ostatnio używanych aplikacji pojawią się sugestie programów, które mogą się nam przydać do pracy - będą dobrane na podstawie analizy naszej aktywności i zasobów telefonu.
  • Adaptacyjna bateria - smartfon uczy się sposobu jak użytkownik korzysta z aplikacji i dzięki temu zamyka wyłącznie te, które mogą niepotrzebnie zużywać zasoby. Natomiast te, z których korzysta się często, pozostawia działające w tle - i późnej nie marnuje niepotrzebnie energii na ich ponowne odpalenie.
  • Adaptacyjna jasność - to kolejny z elementów, bazujący na analizie zachowań użytkownika i jego preferencjach - tym razem w zakresie jasności ekranu.
  • Zmienił się suwak głośności - z poziomego na pionowy i wyświetlany przy klawiszach głośności.

Nie są to rewolucyjne zmiany, raczej fajne ulepszenia, które mogą sprawić, że korzystanie z telefonu będzie bardziej komfortowe i intuicyjne. No i widać, że nie unikniemy sztucznej inteligencji - na każdym kroku, z każdym dotknięciem ekranu.

Posiadacze modeli Google Pixel (Pixel, Pixel XL, Pixel 2, Pixel 2 XL) mogą już aktualizować smartfony do najnowszej wersji systemu - czyli Androida 9 Pie. Z kolei modele, które uczestniczą w wersji Beta, dostaną aktualizację do końca jesieni. Chodzi m.in. o Nokię 7 Plus, OnePlus 6, Sony Xperię XZ2, Vivo X21/X21UD i Xiaomi Mi Mix 2S. Aktualizację jeszcze przed końcem roku mają dostać smartfony należące do rodziny Android One, m.in. Xiaomi Mi A1/A2, Nokia 8 Sirocco, Nokia 6 i Moto X4. A model Essential Phone - co się naprawdę bardzo chwali producentowi - dostał aktualizację zaraz po Pixelach, czyli zaraz po oficjalnym debiucie nowego systemu.

Na podstawie Google

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak

Ten artykuł skomentowano już 3 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 3.
33,3% 
 0,0% 
 66,7% 
fb28cali
Od kilku dni mam 9-tkę na noki 3,1
.146.40.101 | 22 Mar 2019, 21:03
kolodziej
na swojego s9 pewnie będę czekał aż do 2 kwartału 2019 ;)
.116.188.93 | 23 Aug 2018, 18:08

anonim
Nokia 6 nie ma Android'a One - Nokia 6(2018) ma Android'a One.
.10.88.20 | 08 Aug 2018, 14:08