R E K L A M A

Nadchodzi Corning Gorilla Glass 6

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak
fot. Corning

Szkło Gorilla Glass 6 ma ochronić ekrany smartfonów przede wszystkim w razie upadków z ponad metrowej wysokości - ale zaprojektowane jest też tak, by przetrwać takie upadki wielokrotnie.

Gorilla Glass jest bodajże najpowszechniejszym produktem zabezpieczającym ekrany smartfonów - obecnie korzysta z niego 45 czołowych producentów i stosowane jest w ponad 6 miliardach urządzeń.

Badanie konsumenckie serwisu Toluna ujawniło, że przeciętnie ludzie upuszczają telefony siedem razy w roku - i w ponad połowie przypadków smartfon spada z wysokości metra lub więcej. Dlatego naukowcy z Corning opracowali zupełnie nowy materiał, nowy skład chemiczny szkła, który ma poradzić sobie z wielokrotnymi upadkami. W testach laboratoryjnych Gorilla Glass 6 przetrwało 15 upadków z 1 metra na twardą powierzchnię. Sprawowało się dwa razy lepiej niż Gorilla Glass 5. Warto dodać, że w tych samych warunkach testowych konkurencyjne szklane warstwy ochronne (na bazie szkła sodowowapniowego lub też glinokrzemianowego) nie przetrwały w jednym kawałku nawet pierwszego upadku. Niestety nie wspomniano o odporności na zarysowania - Gorilla Glass 5 nie sprawdził się pod tym względem najlepiej, nie wiadomo, czy w nowej odsłonie szkła zostało to poprawione.

Na podstawie Corning; czytane: 2552 razy.

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak

Ten artykuł skomentowano już 1 raz.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 1.
0,0% 
 100,0% 
 0,0% 
miku666
wytrzyma upadek z 10 metrów ale porysuje sie od patrzenia na ekran ŚMIESZNE wolę żeby erkran sie nie rysował niz ma być odporny na uszkodzenia przy upadku mi nigdy telefon nie upadł mam starą lumie 1520 i jakoś się nie chce zarysować
.0.71.34 | 19 Jul 2018, 13:07