R E K L A M A

MediaTek prezentuje średniopółkowy układ Helio A22

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak
fot. MediaTek

W oficjalnych kanałach komunikacji MediaTek poinformował o premierze nowej serii układów SoC (System-on-Chip), która będzie nosiła oznaczenie A - jej pierwszym przedstawicielem jest Helio A22.

Do tej pory MediaTek oferował układy w serii Helio X (najwyższa wydajność) i Helio P (półka premium). Teraz jego portfolio uzupełnia seria Helio A - od advanced, awesome i affordable. Według materiałów marketingowych układy z tej rodziny mają dostarczyć zaawansowaną technologię i niesamowitych wrażeń, a przy tym będą oferowane w niewysokiej cenie.

Pierwszym procesorem w serii Helio A jest MediaTek Helio A22, który łączy cztery 64-bitowe rdzenie ARM Cortex-A53 o taktowaniu 2 GHz z procesorem graficznym IMG PowerVR z serii GE, obsługą 4G LTE, Bluetooth 5.0, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac i obsługą AI w oprogramowaniu. Może obsłużyć wyświetlacze o proporcjach 20:9 i rozdzielczości 1600x720 pikseli, aparat pojedynczy do 21 megapikseli lub podwójny aparat (13 + 8 megapikseli). Cały SoC powstaje w 12-nm procesie technologicznym.

Jeśli chcecie zagłębić się bardziej w szczegóły techniczne nowego układu, najlepszym źródłem będzie strona producenta. Na rynku pojawił się już model Xiaomi Redmi 6A z tym chipem, a wkrótce pojawi się więcej smartfonów wyposażonych w układy MediaTek Helio A.

Na podstawie Mediatek, 2; czytane: 884 razy.

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!