R E K L A M A

Samsung Galaxy Grand Prime Plus - pierwszy budżetowiec ze skanerem tęczówki?

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Poprzedni Samsung Galaxy Grand Prime Plus
Poprzedni Samsung Galaxy Grand Prime Plus
fot. Samsung

Możliwe, że już wkrótce skanery tęczówki oka zawitają do tańszych modeli Samsunga. I to tych z naprawdę budżetowej linii...

Rewelacje, o których pisze serwis XDA Developers zdają się wpisywać we wcześniejsze deklaracje Samsunga, który głosił, że z czasem rozwiązania dostępne tylko we flagowcach trafią również do tańszych smartfonów. Pewnym zaskoczeniem jest natomiast to, że nie mówimy tu o serii Galaxy A czy Galaxy J, ale o tegorocznej edycji modelu Grand Prime Plus.

W spisie kodowych nazw telefonów Samsunga znaleziono model "grandppirislte" - zwracamy uwagę na człon "iris", czyli tęczówka. Biorąc pod uwagę, że poprzedni Samsung Galaxy Grand Prime Plus 2016 miał oznaczenie "grandpplte", można podejrzewać, iż odkryta nazwa kodowa dotyczy jego następcy, wzbogaconego o skaner tęczówki. Według informacji, jakie uzyskali reporterzy XDA Developers, taki telefon faktycznie istnieje i rzeczywiście jest wyposażony w skaner.

W plikach oprogramowania, jakie wyszukali forumowicze XDA, znaleziono ślady sterownika skanera wykorzystującego podczerwień, a zatem nieco uproszczonej wersji skanera stosowanego we flagowcach. Oprócz tego, znaleziono też fragmenty specyfikacji, wskazujące, że Galaxy Grand Prime Plus 2018 pozostanie - jak poprzednik - telefonem budżetowym. Będzie wyposażony w 5,5-calowy ekran o rozdzielczości 540x960 pikseli, procesor Exynos 7870, port USB-C 3.0 z OTG oraz akumulator o pojemności 3630 mAh. Będzie miał także dwa aparaty fotograficzne: 5-megapikselowy Samsung S5K5E3 z przodu oraz 16-megapikselowy Samsung S5K4H5YC z tyłu, mogący nagrywać filmy w 4K lub w zwolnionym tempie 240 kl/s.

Na podstawie informacji XDA Developers; czytane: 4172 razy.

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!