R E K L A M A

Exodus - smartfon oparty na blockchain od HTC

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak
Zainteresował was Exodus? Oficjalna strona zapowiada debiut produktu w 3. kwartale roku
Zainteresował was Exodus? Oficjalna strona zapowiada debiut produktu w 3. kwartale roku
fot. HTC Exodus

O Exodusie - pierwszym smartonie HTC wykorzystującym technologię blockchain - pisaliśmy już w maju. Teraz ujawniono kolejne szczegóły.

Jak przeczytamy w informacji prasowej: HTC ma wizję rozszerzenia ekosystemu blockchain poprzez stworzenie pierwszego na świecie telefonu kładącego nacisk na zdecentralizowane aplikacje oraz bezpieczeństwo. Urządzenie HTC Exodus, które zawiera niezwykle ważny portfel offline (cold storage), pomoże ją urzeczywistnić.

Firma HTC zawarła partnerstwo na wyłączność z Cryptokitties, pierwszą i jednocześnie najpopularniejszą grą NFT wykorzystującą blockchain, aby rozpowszechniać ją na wybranych urządzeniach HTC, zaczynając od HTC U12+. Jest to ważny pierwszy krok w kierunku stworzenia platformy i kanału dystrybucji dla twórców unikatowych dóbr cyfrowych. Oprócz partnerstwa z firmą Animoca, dystrybutorem Cryptokitties, HTC rozpoczęło tez współpracę z Bitmark, twórcą projektu chronionej kryptograficznie własności cyfrowej.

W przeciwieństwie do innych smartfonów, Exodus opiera się na zdecentralizowanej sieci i aplikacji zwanych DApps. Ma być bezpiecznym urządzeniem, który będzie portfelem na cyfrowe waluty, jak Bitcoin czy Ethereum. Zresztą już raz pisaliśmy o Exodusie, nie ma co się powtarzać. A nowa informacja - strona htcexodus.com ożyła i teraz zapowiada, że możemy się spodziewać tego urządzenia na jesieni - dokładniej w 3. kwartale. Szczegółowa specyfikacja zostanie ujawniona w nadchodzących miesiącach.

Na podstawie Engadget; czytane: 1470 razy.

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!