R E K L A M A

iPhone bez gniazda ładowania? Jest taka koncepcja...

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Czy to w ogóle możliwe?
Czy to w ogóle możliwe?
fot. mGSM.pl

Niedawno pisaliśmy o tym, że Apple rozważa wprowadzenie złącza USB-C w iPhone. Dziś Bloomberg donosi, że może podjąć jeszcze odważniejszy krok - i w ogóle usunąć wielofunkcyjne złącze!

Pozbycie się gniazd z telefonu może mieć kilka zalet. Konstrukcja stanie się ładniejsza, szczelniejsza i prostsza. Technicznie - właściwie nie ma przeszkód - mamy bezprzewodowe słuchawki i głośniki, bezprzewodowe ładowarki, a synchronizację z iTunes zapewni nam Wi-Fi. Pozostaje pytanie - czy pozbywanie się gniazda ma jakikolwiek sens?

Na razie, ładowarki bezprzewodowe nie są w stanie skrócić procesu ładowania tak, jak jest to możliwe w przypadku ładowania z użyciem przewodu. Do tego, są większe... Ale w przyszłości wszystko może się zmienić. Transfer danych też nie powinien być problemem nie do pokonania - zatem może to jednak dobra droga? Co prawda "odcięłoby" to telefon od szerokiej gamy akcesoriów, ale przecież mogą powstać nowe, bezprzewodowe! Sęk w tym, że za wszystko przyjdzie nam pewnie zapłacić drożej. Przykłady złącza minijack czy kart micro-, a potem nanoSIM pokazują jednak, że Apple nie boi się odważnych posunięć i ustanawiania odmiennych standardów, które z czasem trafiają też do urządzeń innych firm. Z gniazdem Lightning (czy też USB-C) może być podobnie. Czas pokaże, czy przedstawiony dziś scenariusz się spełni. Na razie - pomysł zdaje się być tak odważny, że niemal szalony. Ale to na razie...

Na podstawie informacji MacRumors; czytane: 3320 razy.

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł skomentowano już 3 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 3.
33,3% 
 33,3% 
 33,3% 
WK
Od jakiegoś czasu obserwuje wejście na rynek bezprzewodowych Powerbanków Qi i również uważam, że jest to interesująca przyszłość w której zminimalizujemy ilość kabli. Sam szef zespołu projektantów Apple - Jony Ive powiedział kiedyś, że chce zaprojektować telefon który będzie wyglądał jak ?pojedyncza tafla szkła? na co przygotowuje nas od kilku modeli Iphone. Usunięcie portów i przycisków jest zatem bardzo prawdopodobne.
.146.167.190 | 04 Jul 2018, 12:07
Zenek
No na pewno nie w tej formie
Nie możliwe jest ładowanie indukcyjne z metalowym tyłem (jak na zdjęciu)
.146.134.255 | 23 Jun 2018, 16:06

Mmm
Indukcyjnie czy piny na pleckach, jak z motomods motoroli?
.63.85.1 | 22 Jun 2018, 14:06