R E K L A M A

Apple Pay już w Polsce

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
fot. Apple

Doczekaliśmy się. Płatności Apple Pay są już dostępne w Polsce, co oznacza, że posiadacze nowszych modeli iPhone oraz zegarków Apple Watch mogą dokonywać płatności zbliżeniowych za pomocą swych urządzeń.

Usługa jest dostępna dla posiadaczy kart MasterCard i Maestro wydanych przez banki: Alior Bank, Bank Pekao S.A., Bank Zachodni WBK, BGŻ BNP Paribas, Getin Noble Bank, mBank, Raiffeisen Polbank oraz T-Mobile Usługi Bankowe. Wkrótce usługa będzie też dostępna w PKO Bank Polski.

Konfiguracja Apple Pay jest dość prostym procesem, a usługodawca podkreśla wysoki poziom bezpieczeństwa transakcji: numer karty nie jest zapisywany, ani w pamięci urządzenia, ani na serwerach Apple, w chwili dokonywania płatności Apple nigdy nie udostępnia numerów kart sprzedawcom - zamiast numerów kart stosuje się unikalny Numer Konta Urządzenia, a Apple Pay nie przechowuje informacji o transakcjach, które można byłoby powiązać z osobą dokonującą zakupu.

Dokonywanie płatności jest proste: wystarczy zbliżyć telefon do terminala, uprzednio dotykając czytnika Touch ID. W iPhone X jest nieco trudniej, trzeba bowiem dwukrotnie wcisnąć klawisz blokady, zeskanować twarz kamerą Face ID - i dopiero przybliżyć telefon do terminala. Z Apple Pay można również korzystać podczas zakupów na stronach internetowych lub w aplikacjach obsługujących tę usługę. Takie transakcje autoryzuje się podobnie, jak płatności przy terminalu. Jeśli do Apple Pay mamy przypisanych kilka kart - przed dokonaniem płatności musimy wybrać tą, której chcemy użyć.

Na podstawie informacji Apple oraz MasterCard; czytane: 1215 razy.

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!