R E K L A M A

GPU Turbo od Huawei: grafika dostanie skrzydeł, bateria odpocznie

Opublikowane:
Honor Play z GPU Turbo
Honor Play z GPU Turbo
fot. Honor

CES Asia to co prawda targi odbywające się poza horyzontem zainteresowań mieszkańców Europy, ale niesłusznie. Huawei ogłosił dziś dostępność nowej technologii GPU Turbo zwiększającej wydajność i oszczędzającej energię.

Technologia Huawei GPU Turbo ma zwiększyć moc obliczeniową układów graficznych o 60% przy jednoczesnym obniżeniu poboru energii o 30%. Rzecz wydaje się na pierwszy rzut oka rewolucyjną zmianą, ale brakuje nieco szczegółów technologicznych, by powiedzieć jak ten przełom miałby wyglądać w praktyce. Pierwszym smartfonem, który został w nią wyposażony jest Honor Play.

- Zmiana jest tym bardziej atrakcyjna, że doświadczą jej również nieco starsze modele, a nie tylko najnowsze smartfony z serii P20. W pierszej kolejności GPU Turbo trafi do modeli Huawei Mate 10 i Honor V10. Cały zaś kalendarz dostarczania aktualizacji wygląda następująco:

Dodatkowo od 26 czerwca seria Mate 10 otrzyma możliwość przetwarzania chmurowego, a w połowie lipca posiadacze Mate 10 otrzymają EMUI 8.1 i możliwość nagrywania wideo slow-motion przy 960 kl/s.

To chyba dobre wiadomości dla posiadaczy powyższych modeli. Osobiście bardzo cieszy mnie fakt, że chiński producent nie zapomina o nieco starszych urządzeniach i nadal stara się je ulepszać.

Na podstawie informacji Honor

Opublikowane:
Autor: Jacek Filipowicz

Ten artykuł skomentowano już 3 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 3.
66,7% 
 0,0% 
 33,3% 
Xxxxyyyzzz
Przecież Huawei Maimang 6 to w europie Huawei Mate 10 lite
Ale jakie to ma znaczenie? Producent podaje kolejność aktualizacji dla poszczególnych modeli, jak również wersji modeli. Właściciele rzadko zdają sobie sprawę, że ich model może występować dodatkowo pod innymi nazwami. Ludzie kupują smartfony również w Chinach. Ten sam model w - dajmy na to - Hiszpanii może mieć inny termin aktualizacji, niż ten w Pekinie. Pomijam już (zapewne mało znaczący) fakt, że specyfikacja "tego samego" modelu na Chiny, Stany, Europę może się jednak różnić. Zapewniam. (jf)
.231.5.124 | 14 Jun 2018, 19:06
Użytkownik
Wszystko jest pięknie i ładnie. Pytanie tylko, czy dla Huawei-a Mate 10 Lite i ewentualnie Pro również zostanie udostępniona ta opcja?
Nie wiem. Z tłumaczenia to wprost nie wynika. Napisałem o wszystkim, co zostało podane w wiadomościach. Lite tam nie ma, ale być może dostanie aktualizację w listopadzie (jf)
.126.221.7 | 14 Jun 2018, 09:06

Ciekawy
Nagrywanie slow moto 960fps dostanie tylko Mate 10 czy cała seria włącznie z Mate 10 Lite?
Wiem tyle, ile napisałem. Nie wiem jak będzie z Lite i Pro. Logika podpowiada, że przynajmniej ten drugi powinien dostać, ale takiej informacji nie znalazłem. (jf)
.235.146.91 | 13 Jun 2018, 23:06