R E K L A M A

Samsung i LG pracują nad głośnikami w ekranie

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Prototypowy głośniko-ekran Samsunga
Prototypowy głośniko-ekran Samsunga
fot. DB via ETnews

Wczoraj zadebiutował Vivo NEX, w którym głośnik zastąpiono wibrującym ekranem. Podobne rozwiązanie może trafić do smartfonów Samsunga, a także przyszłych modeli LG.

ETnews donosi, że podczas targów Society of Information Displays (SID) 2018, które odbyły się w ubiegłym miesiącu, Samsung prezentował wyświetlacz mogący emitować dźwięk. Prototypowy telefon wyposażony w ekran nowego typu obywał się bez głośnika w słuchawce. Wystarczyło przyłożyć urządzenie do ucha, by słyszeć dźwięk. Co ciekawe, po odsunięciu ekranu od ucha, dźwięk zanika - ale strefa ekranu, emitująca drgania, jest na tyle duża, by zapewnić komfortowe użytkowanie urządzenia. Pasmo przenoszenia nietypowego głośnika jest na tyle szerokie, że zapewnia dobrą transmisję głosu ludzkiego - i wynosi 100-8000 Hz.

Nad podobnym rozwiązaniem pracuje też LG. Firma wprowadziła je już w telewizorach - nazywa się to Crystal Sound All-Red (CSO) - a w kolejnym roku przewiduje się wprowadzenie "grających ekranów" do telefonów. To samo zamierza uczynić Samsung - i być może Apple. A to oznacza, że czeka nas upowszechnienie tego typu głośników. Vivo pokazało już, że jest to możliwe - zatem dni ekranów z wcięciem notch są już chyba policzone... Teraz wystarczy "pozbyć" się tylko przedniej kamery z frontowego panelu - ale i na to jest sposób, jak już wiemy.

Na podstawie informacji ETnews; czytane: 1830 razy.

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł skomentowano już 3 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 3.
0,0% 
 0,0% 
 100,0% 
Artur585
LG wprowadziło to w swoich telewizorach. Czyli co? Żeby coś usłyszeć to muszę przyłożyć ucho do telewizora?!
.146.38.206 | 13 Jun 2018, 15:06
qmak
Wszystko fajnie, tylko ta konieczność przyłożenia telefonu do ucha wzbudza wątpliwości co do współczynnika szkodliwości fal radiowych SAR. Przeważnie w instrukcjach i zaleceniach urządzeń mobilnych znajdziemy zapis o prawidłowym trzymaniu telefonu przy uchu (m.in. informacje na temat zachowania prawidłowej odległości urządzenia podczas rozmowy.. 1-2 cm od ciała), a tu trzymając się obecnych wytycznych przy tej nowej technologii najwyraźniej nie bylibyśmy w stanie rozmawiać...
.221.107.166 | 13 Jun 2018, 14:06

Qlphone
Samsung kombinuje, poniewaz w swoich telefonach nie chce wprowadzic notcha.
.47.60.1 | 13 Jun 2018, 12:06