R E K L A M A

Apple przechodzi na USB-C?

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
fot. Adam Łukowski/mGSM.pl

Mobilne urządzenia Apple zawsze wyróżniały się nietypowym złączem. Najpierw była to tzw. szeroka wtyczka, a od 2012 roku koncern stosuje port Lightning. W przyszłym roku ma się to zmienić.

Digitimes donosi, że od 2019 roku smartfony iPhone i tablety iPad mają być wyposażone w ustandaryzowane złącze USB typu C, coraz powszechniej występujące w smartfonach z Androidem. W przypadku Apple, zastosowanie typowego, popularnego złącza rozwiązałoby wiele problemów, z jakimi borykają się obecnie użytkownicy. Nietypowe gniazdo wymusza stosowanie dedykowanych przewodów i innych akcesoriów, zaś przejście na USB-C zapewniłoby szerszą kompatybilność pod tym względem.

Co więcej, decyzja Apple mogłaby również przyspieszyć rozpowszechnienie standardu USB-C, który obecnie jest stosowany na zmianę ze starym microUSB. USB-C spotykamy obecnie głównie w urządzeniach z klasy wyższej i średniej, ale można podejrzewać, że zastosowanie USB-C przez Apple wywołałoby "modę" - podobnie, jak było w przypadku wcięcia w ekranie. Apple nie było pierwszym producentem, który zastosował notch - ale pojawienie się wyciętego ekranu w iPhone X sprawiło, że wiele firm postanowiło naśladować Apple - i mamy wysyp telefonów z "grzywką". To samo może się stać z USB-C.

Dlaczego dopiero za rok? Apple musi mieć czas na wdrożenie odpowiednich rozwiązań - i w tym roku zwyczajnie nie zdąży. Warto jednak pamiętać, że USB-C już od pewnego czasu stosowane jest w komputerach MacBook, zatem pojawienie się go w telefonach i tabletach Apple faktycznie jest dość prawdopodobne - a właściwie - pozostaje kwestią czasu.

Na podstawie informacji Digitimes; czytane: 3287 razy.

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!