R E K L A M A

Huawei szykuje Kirina 710 oraz smartfon z 6,9-calowym ekranem

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
fot. Adam Łukowski/mGSM.pl

Czas pomówić o planach Huawei na kolejne miesiące. Firma przygotowuje nowy procesor, zamówiła także u Samsunga duże wyświetlacze AMOLED.

Nie jest jednak powiedziane, że obie ze wspomnianych nowości trafią do tego samego telefonu. Procesor Kirin 710 ma być - jak wskazuje oznaczenie odpowiedzią na Snapdragona 710, który jest chwalony za dobrą wydajność i niskie zapotrzebowanie na energię. Autorski układ Huawei'a ma być podobny - choć będzie produkowany w nieco starszym procesie technologicznym 12 nm, podczas, gdy Snapdragon powstaje w litografii 10 nm. Na razie jednak HiSilicon nie zdradza szczegółów dotyczących tego układu, ale mówi się, że trafi on do nowych modeli serii Nova i zawita też do najtańszego modelu serii Mate - przypuszczalnie Mate 20 Lite.

Do serii Mate - ale raczej do wyżej pozycjonowanych wariantów Mate 20 - trafią natomiast prawdopodobnie wyświetlacze, które Huawei zamówił u Samsunga. To matryce AMOLED o przekątnej aż 6,9 cala. Zamówione wyświetlacze są płaskie, co zwiastuje, że trafią po prostu pod szkło 2,5D w dużym smartfonie, który stanie się jednym z największych urządzeń dostępnych na rynku. Urządzenie powstaje zapewne z myślą o nabywcach z Azji - preferują oni większe ekrany ze względu na specyfikę lokalnego alfabetu, który zajmuje na ekranie więcej miejsca od naszego, łacińskiego.

Na podstawie informacji Digitimes i The Bell; czytane: 2082 razy.

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł skomentowano już 1 raz.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 1.
100,0% 
 0,0% 
 0,0% 
Lynx
Bardzo dobry wpis. Od zawsze zastanawiałem się nad fenomenem wielkich ekranów w telefonach, w kraju kojarzonym raczej z małymi żółtymi rączkami. Jak widać powód jest banalnie prosty a phablety są dla Chińczyków bardziej praktyczne w codziennym życiu. Pozdrawiam ekipę MGSM!
Pozdrawiamy serdecznie :) (jf)
.167.112.219 | 12 Jun 2018, 16:06