R E K L A M A

MediaTek prezentuje Helio P22

Opublikowane:
fot. MediaTek

Firma MediaTek zaprezentowała nowy procesor Helio P22, przeznaczony dla smartfonów średniej klasy. Pomimo swego przeznaczenia, nowy układ będzie miał funkcje charakterystyczne dla modeli z wyższego segmentu.

MediaTek Helio P22 tworzy osiem rdzeni Cortex-A53, taktowanych do 2 GHz oraz układ graficzny IMG PowerVR GE8320 o taktowaniu do 650 MHz. Procesor powstaje w procesie technologicznym FinFET 12 nm i wspiera pamięci operacyjne typu LPDDR3 i LPDDR4x o pojemnościach, odpowiednio, 4 i 6 GB oraz pamięci flash eMMC 5.1. Układ jest w stanie obsługiwać wyświetlacze o rozdzielczości do 1600x720 pikseli (20:9) oraz aparaty fotograficzne o rozdzielczościach do 21 megapikseli w przypadku modułów pojedynczych lub 13+8 megapikseli przy aparatach podwójnych. Układ ma oczywiście możliwość obsługiwania sztucznej inteligencji oraz układu rozpoznawania twarzy.

MediaTek Helio P22 obsługuje Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.0 oraz LTE w kat. 7 przy pobieraniu i 13 przy wysyłaniu danych, z agregacją pasm i VoLTE. Obsługiwane są wszystkie popularne systemy nawigacji: GPS, Glonass, Galileo i Beidou. Procesor schodzi już z linii produkcyjnych, a pierwsze urządzenia wyposażone w nowy układ zapowiadane są na koniec II kwartału tego roku.

Na podstawie MediaTek

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!