R E K L A M A

HTC Exodus - Tajwańczycy idą w blockchain

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Grafika promująca HTC Exodus
Grafika promująca HTC Exodus
fot. HTC

Firma Sirin Labs szykuje smartfon wykorzystujący technologię blockchain - ale wygląda na to, że nie będzie z nim pierwsza. Ma groźnego konkurenta - HTC.

Tajwański koncern ogłosił, że pracuje nad własnym smartfonem wykorzystującym blockchain. Projekt HTC Exodus zakłada stworzenie super bezpiecznego smartfona, który będzie portfelem na cyfrowe waluty, jak Bitcoin czy Ethereum. HTC Exodus ma pracować w oparciu o Androida, ale będzie korzystać z decentralizowanych aplikacji zwanych DApps.

Wszystko ma działać w sieci, a każdy telefon będzie jej węzłem. Dzięki temu Exodus ma zapewnić wysoki stopień bezpieczeństwa, bowiem fragmenty danych będą przechowywane w wielu różnych miejscach i identyfikowane unikalnym kodem użytkownika.

Urządzenie powstaje w osobnym dziale HTC - wcale nie tym, który na co dzień projektuje smartfony. To zupełnie nowe przedsięwzięcie, kierowane przez Phila Chena, który wcześniej pracował nad technologią HTC Vive. Nie określono jeszcze ceny telefonu ani jego specyfikacji technicznej. Nie jest znany termin premiery - z pewnością nie jest to urządzenie, którego premierę HTC zapowiada na 23 maja. Można natomiast dokonać już rezerwacji telefonu i być jednym z pierwszych, którzy je otrzymają.

Z pewnością nie będzie to smartfon masowy - kryptowaluty są wciąż raczej hermetyczną strefą. Fakt, że zainteresowało się nimi HTC dowidzi jednak, że duch innowacji w koncernie wciąż jest żywy i firma szuka swojego miejsca na rynku, choć niekoniecznie tam, gdzie wszyscy. Kto wie, może Exodus tchnie w HTC zupełnie nowe życie?

Na podstawie informacji HTC; czytane: 1932 razy.

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!