R E K L A M A

Huawei P20 Pro najlepszym smartfonem fotograficznym 2018 roku wg TIPA

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak
Huawei P20 Pro najlepszym smartfonem fotograficznym
Huawei P20 Pro najlepszym smartfonem fotograficznym
fot. Huawei

Huawei P20 Pro został uznany za "Najlepszy Smartfon Fotograficzny 2018 roku" przez TIPA, czyli niezależne międzynarodowe Stowarzyszenie Wydawców Prasy Fotograficznej.

TIPA poddała P20 Pro wielu rygorystycznym testom i porównaniom, stowarzyszenie zaczerpnęło też opinii 29 wybitnych specjalistów w dziedzinie fotografii z całego świata. Efektem jest uznanie Huawei P20 Pro za "Najlepszy Smartfon Fotograficzny 2018 roku". To wyróżnienie, które już drugi rok z rzędu trafia do Huawei - rok temu tytuł należał do P10 i P10 Plus.

Huawei P20 Pro jest pierwszym smartfonem na świecie wyposażonym w trzy obiektywy, stworzone we współpracy z firmą Leica. Trzy obiektywy w P20 Pro - 40-megapikselowy RGB, 20-megapikselowy monochromatyczny i 8-megapikselowy teleobiektyw z optyczną stabilizacją obrazu i trzykrotnym zoomem - to obiektywy o bardzo dużych przysłonach: f/1,8, f/1,6 i f/2,4. Na dodatek aparat wspierany jest przez sztuczną inteligencję, zaszytą w procesorze Kirin 970.

Możliwości P20 Pro doceniono również w niezależnym rankingu fotografii mobilnej DxOMark. Huawei P20 Pro i P20 aktualnie zajmują w nim dwa pierwsze miejsca z odpowiednio 109 i 102 punktami.

Na podstawie informacji prasowej Huawei; czytane: 12166 razy.

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak

Ten artykuł skomentowano już 4 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 4.
0,0% 
 100,0% 
 0,0% 
i co z tego
I co z tego, że ma 3 aparaty i różne bajery, skoro tym szajsem nie można nagrać rozmowy telefonicznej.
Ani posłuchać muzyki przez gniazdo jack, ani posłuchać radia, ani zostawić na pochyłej śliskiej powierzchni, ani rzucać tak jak smartfonami wzmocnionymi. Nie ma również 4-calowego wyświetlacza, a ma za to notcha. Ma jeszcze sporo innych wad w rozumieniu człowieka, który potrzebuje jakiejś opcji, której w tym smartfonie nie ma, ale nius nie do końca tego dotyczy. - Z tego też powodu bardzo zachęcam do sprawdzania specyfikacji jakiegokolwiek urządzenia przed zakupem, bo to sensowniejsze, niż narzekanie po zakupie, szczególnie jeśli wydało się naprawdę spore pieniądze. Jakieś 80% smartfonów obecnych na rynku nie umożliwia nagrania rozmowy (jeśli nie więcej). Jeśli opcja jest kluczowa przy zakupie, można to na szczęście sprawdzić, bo żyjemy w tak fajnych czasach, że smartfona można obejrzeć w dowolnym elektromarkecie, w którym akurat jest sprzedawany. Naprawdę serdecznie namawiam do zakupu smartfonów spełniających wymagania. Mniej krwi zepsutej, mniej narzekania, a więcej zadowolenia i satysfakcji z użytkowania starannie dobranego urządzenia. Można również oczywiście narzekać na urządzenie, którego się nie ma - to znacznie bardziej komfortowa sytuacja, przynajmniej dla narzekającego. Powodzenia następnym razem, jeśli jesteś Użytkowniku nieszczęśliwym klientem po zakupie P20 Pro. Więcej pogody ducha - jeśli nie jesteś. Pozdrawiam. (jf)
.11.238.30 | 03 Aug 2018, 23:08
P20
Ja jestem posiadaczem P20, który ma drugie miejsce w dxo Mark. Aparat w P20 jest na poziomie kompaktu za 500 zł. Szczegóły dobrze rejestruje do ok 2metrow , dalej ich brak, zdjęcia są blade, kolor jakby wyprany. Ogólnie są zwyczajnie brzydkie.Zdjecia nocne też są słabe, zielone drzewa są żółte trawa to zielonkawa plama i mnóstwo szumów. Odradzam kupno tego urzadzenia.
.play-internet.pl | 22 Apr 2018, 08:04

dave
Zgadzam się z kolegą. Nie mamy jeszcze połowy roku, a tu już wyłania się zwycięzce. Z tego miejsca pragnę ostudzić zapał, że na horyzoncie pojawią się nowy Google Pixel 3 oraz iPhone 9. Te marki nie odpuszczą, a swoje nadzieje pokładam w Pixela. W końcu dwójka do dziś ma świetny aparat foto i nagrywa jeszcze lepsze filmy. DxO to sprzedawczyki, wystarczy popatrzeć tylko na recenzje i komentarze pod nimi. Zakłamane średnie końcowe, werdykty niepokrywające się z rzeczywistością. Niestety, taka jest prawda.
.dyn.telefonica.de | 21 Apr 2018, 17:04
Johny_bravo
Jak P20Pro może zostać uznany najlepszym fotograficznym smartfonem w 2018 roku, skoro mamy dopiero kwiecień 2018 i do końca roku może jeszcze "wyjść" jakiś smartfon z lepszym aparatem?! Jakiś absurd żeby po kwartale roku wybierać najlepszy smartfon ...
.133.253.21 | 21 Apr 2018, 07:04